gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wijkjongeren zijn Heroes of the Cruyff Courts

Jongeren in Wielwijk organiseren op woensdag 26 april een Cruyff 6vs6 toernooi op het Cruyff Court Wielwijk.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De jongeren volgen een cursus waarbij ze in 8 bijeenkomsten alles van het toernooi organiseren. Niet alleen het speelschema, maar ook het regelen van scheidsrechters, de promotie, de financiën en zelfs de side-events.

Dat doen ze in samenwerking met twee buurtsportcoaches van het Sportbedrijf, die zijn opgeleid tot Cruyff Coach. Het toernooi is bedoeld voor kinderen van 10 tot 12 jaar. Er is een professionele straatvoetballer aanwezig voor de opening van het toernooi om 10.00 uur.

Het programma Heroes of the Cruyff Courts is bedoeld om jongeren een rolmodel te laten zijn voor kinderen in de wijk. Zo krijgen kinderen de kans om de held te worden in hun eigen verhaal.

Lees ook

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.