Dordrecht, Netherlands

Wijkjongeren zijn Heroes of the Cruyff Courts

Jongeren in Wielwijk organiseren op woensdag 26 april een Cruyff 6vs6 toernooi op het Cruyff Court Wielwijk.
Gert van der Steen | 20 april 2017 12:56 | Aangepast op 20 april 2017 12:56
De jongeren volgen een cursus waarbij ze in 8 bijeenkomsten alles van het toernooi organiseren. Niet alleen het speelschema, maar ook het regelen van scheidsrechters, de promotie, de financiën en zelfs de side-events.

Dat doen ze in samenwerking met twee buurtsportcoaches van het Sportbedrijf, die zijn opgeleid tot Cruyff Coach. Het toernooi is bedoeld voor kinderen van 10 tot 12 jaar. Er is een professionele straatvoetballer aanwezig voor de opening van het toernooi om 10.00 uur.

Het programma Heroes of the Cruyff Courts is bedoeld om jongeren een rolmodel te laten zijn voor kinderen in de wijk. Zo krijgen kinderen de kans om de held te worden in hun eigen verhaal.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...