gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wijkkrant De Poorter bestaat 25 jaar

70429b2dc2edd4d22c461678c6895297.jpg

Wijkkrant De Poorter bestaat 25 jaar. Vrijdagochtend werd in de Blauwe Kamer van de bibliotheek een klein feestje gevierd.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Zo heeft de wijkkrant al verschillende discussies losgemaakt, waaronder over het doel van het pand aan de Steegoversloot, de Doelensteyn. Dat plan wat de redactie geschikt vond is volledig van tafel geveegd. Maar de krant verschijnt gemiddeld vijf keer per jaar, wat betekend dat de redactie dieper op een onderwerp kan ingaan dan andere kranten.

Mary Ruisch, hoofdredacteur van de krant, vertelt dat ze regelmatig wordt aangesproken. "Dan ben ik bij de bakker en krijg ik reactie op verhalen. Dan zeg ik dat ze maar een keer langs moeten komen op de redactie, dan kunnen ze zien hoe het gaat."

De ideeën over de toekomst van de wijkkrant zijn nogal verdeeld. Redacteur Ton Delamarre denkt dat de krant over 100 jaar nog wel bestaat. Mary is voorzichtig. "Laten we maar eerst eens kijken waar we over vijf jaar zijn."

Lees ook

PSX_20260527_233207.jpg

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

fotoa16n3verhaal.jpg

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.