gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wijkteam deelt mondkapjes uit aan sociale minima in Krispijn

5bcd3f7f759978af362f601f8e7ccdd4.jpg

Een groep vrijwilligers deelde donderdagochtend mondkapjes uit aan bewoners in Krispijn. De gemeente stelt 30.0000 mondkapjes beschikbaar aan sociale minima via de Voedselbank en via de wijkteams, die ze verder uitdelen.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
"Als jij op of onder het minimum leeft, dan is eigenlijk iedere cent teveel", vertelt Marleen Moret, kwartiermaker Ervaringsmaatje. "In Krispijn zijn heel veel mensen die op of onder de armoedegrens leven. Het kan een probleem zijn om iedereen van mondkapjes te voorzien als je met meerdere gezinsleden bent. Dan kan het aardig in de papieren gaan lopen. Het is wel belangrijk dat iedereen de mogelijkheid heeft om het te dragen. Daar proberen we iets aan te doen."

Krispijners reageren wisselend op de actie van de gemeente. "Prachtig. Ja beter kan niet. Beter als chocoladerepen uitdelen op dit moment, toch?", zegt een buurtbewoner. "Mensen die niets hebben, zullen een gat in de lucht springen."

Een dame zegt: "Als je zegt van: 'Ik heb geen geld om een mondkapje te kopen', die helemaal niet zo heel duur zijn, maar je kan wel een pakje sigaretten kopen, dan denk ik dat het wel meevalt. Maar er zijn mensen die het echt niet hebben, en die echt heel zuinig zijn en dan zeg ik: 'Ja, prima'. 

Lees ook

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.

veerdienstschoonhoven.jpg

Na eerste veerpont ook tweede uit de vaart: ‘Flink omrijden’

De twee veerponten tussen Groot-Ammers en Schoonhoven varen niet meer. Dat meldt Veerdienst Schoonhoven. De eerste van de twee pontjes werd maandag al uit de vaart gehouden vanwege technische problemen en dinsdag ging onverwachts ook de tweede boot stuk.

stormshadow.png

Drama voor kinderboerderij: net geboren veulen en zijn moeder overleden

Stadsboerderij Weizigt heeft verdrietig nieuws te verwerken gekregen. Minipaard Shadow en haar pasgeboren veulen Storm zijn onverwachts overleden, meldt de boerderij. Dat gebeurde in een gespecialiseerde paardenkliniek, waar beide paarden waren vanwege een geplande knieoperatie van moeder Shadow.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.