gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wijkteam deelt mondkapjes uit aan sociale minima in Krispijn

5bcd3f7f759978af362f601f8e7ccdd4.jpg

Een groep vrijwilligers deelde donderdagochtend mondkapjes uit aan bewoners in Krispijn. De gemeente stelt 30.0000 mondkapjes beschikbaar aan sociale minima via de Voedselbank en via de wijkteams, die ze verder uitdelen.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
"Als jij op of onder het minimum leeft, dan is eigenlijk iedere cent teveel", vertelt Marleen Moret, kwartiermaker Ervaringsmaatje. "In Krispijn zijn heel veel mensen die op of onder de armoedegrens leven. Het kan een probleem zijn om iedereen van mondkapjes te voorzien als je met meerdere gezinsleden bent. Dan kan het aardig in de papieren gaan lopen. Het is wel belangrijk dat iedereen de mogelijkheid heeft om het te dragen. Daar proberen we iets aan te doen."

Krispijners reageren wisselend op de actie van de gemeente. "Prachtig. Ja beter kan niet. Beter als chocoladerepen uitdelen op dit moment, toch?", zegt een buurtbewoner. "Mensen die niets hebben, zullen een gat in de lucht springen."

Een dame zegt: "Als je zegt van: 'Ik heb geen geld om een mondkapje te kopen', die helemaal niet zo heel duur zijn, maar je kan wel een pakje sigaretten kopen, dan denk ik dat het wel meevalt. Maar er zijn mensen die het echt niet hebben, en die echt heel zuinig zijn en dan zeg ik: 'Ja, prima'. 

Lees ook

foto artikel muurschildering havikflat.jpg

Metersgroot straatkunstwerk is met behulp van tientallen buurtbewoners bijna af

De meterslange muurschildering op de Havikflat in Sliedrecht is bijna af. Het project, waar buurtbewoners samen met straatkunstenares Anouk Brand aan een kunstwerk konden schilderen, was een groot succes. “Ik denk dat we tachtig deelnemers per dag hadden”, aldus de kunstenares.

ambulance voorkant

Auto botst tegen vangrail op A15

Een automobilist is dinsdagochtend met zijn wagen tegen de vangrail langs de A15 bij Ridderkerk gebotst. Mogelijk is de bestuurder onwel geworden tijdens het rijden, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

angeladeruiter.jpg

De nieuwe baas van de veiligheidsregio: 'Een klein incident kan hier razendsnel groot worden'

Ze groeide op tussen de dijken en rivieren en staat nu aan het roer van de organisatie die haar regio moet beschermen. Sinds 1 januari is Angela de Ruiter de nieuwe directeur van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. "Je weet nooit welke ramp er komt. Maar dat er weer een ramp komt, daar moeten we niet naïef in zijn.”

businkautobrand.jpg

Autobranden

Wagen gaat in vlammen op in Crabbehof

Voor de vijfde keer in nog geen maand tijd is er een auto in Dordrecht in vlammen opgegaan. Het gaat om een wagen die in de nacht van maandag op dinsdag geparkeerd stond aan de Nolensweg.

20260511 - Burgemeester sluit bedrijfspand na vondst wapens.jpeg

Bedrijfspand gesloten na vondst wapens en gestolen voertuig

De burgemeester van Ridderkerk heeft een bedrijfspand in zijn gemeente voor twee weken gesloten. In het gebouw werden tijdens een controle meerdere wapens, contant geld en een gestolen voertuig aangetroffen.

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.