gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wijkterras voor ontmoeting in de buurt

Een hapje, een drankje, een workshop en kinderknutselactiviteit. Het wijkterras op de Bieshof had het woensdagmiddag allemaal.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Verschillende organisaties uit de wijk, zoals het Polderwiel, COKD en een speeltuin, presenteren zich op het wijkterras. Het idee kwam vanuit de gemeente, aldus wijkmanager Wilma Wubben. "De bedoeling is dat wij contact maken met de wijkbewoners. We willen onszelf laten zien en horen wat er in de wijk leeft."

Al zo'n zeven keer eerder werd er op verschillende locaties in Stadspolders een wijkterras georganiseerd. Volgens de wijkmanager wordt het initiatief gewaardeerd door de buurt. "Het heeft een hele positieve uitstraling. Wij komen naar de wijk toe, in plaats van dat de mensen naar ons toe moeten komen."

Stadspolders is niet de enige wijk waarin het wijkterras plaats vindt. In alle wijken in de stad vindt er geregeld een soortgelijk event plaats.

Lees ook

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.