gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wijkterras voor ontmoeting in de buurt

Een hapje, een drankje, een workshop en kinderknutselactiviteit. Het wijkterras op de Bieshof had het woensdagmiddag allemaal.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Verschillende organisaties uit de wijk, zoals het Polderwiel, COKD en een speeltuin, presenteren zich op het wijkterras. Het idee kwam vanuit de gemeente, aldus wijkmanager Wilma Wubben. "De bedoeling is dat wij contact maken met de wijkbewoners. We willen onszelf laten zien en horen wat er in de wijk leeft."

Al zo'n zeven keer eerder werd er op verschillende locaties in Stadspolders een wijkterras georganiseerd. Volgens de wijkmanager wordt het initiatief gewaardeerd door de buurt. "Het heeft een hele positieve uitstraling. Wij komen naar de wijk toe, in plaats van dat de mensen naar ons toe moeten komen."

Stadspolders is niet de enige wijk waarin het wijkterras plaats vindt. In alle wijken in de stad vindt er geregeld een soortgelijk event plaats.

Lees ook

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.