gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wijkterras voor ontmoeting in de buurt

Een hapje, een drankje, een workshop en kinderknutselactiviteit. Het wijkterras op de Bieshof had het woensdagmiddag allemaal.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Verschillende organisaties uit de wijk, zoals het Polderwiel, COKD en een speeltuin, presenteren zich op het wijkterras. Het idee kwam vanuit de gemeente, aldus wijkmanager Wilma Wubben. "De bedoeling is dat wij contact maken met de wijkbewoners. We willen onszelf laten zien en horen wat er in de wijk leeft."

Al zo'n zeven keer eerder werd er op verschillende locaties in Stadspolders een wijkterras georganiseerd. Volgens de wijkmanager wordt het initiatief gewaardeerd door de buurt. "Het heeft een hele positieve uitstraling. Wij komen naar de wijk toe, in plaats van dat de mensen naar ons toe moeten komen."

Stadspolders is niet de enige wijk waarin het wijkterras plaats vindt. In alle wijken in de stad vindt er geregeld een soortgelijk event plaats.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.