gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wijkverbod wordt uitgebreid

Burgemeester Brok wil ruimere bevoegdheden bij het opleggen van een wijkverbod. Nu kan zo’n verbod alleen worden opgelegd bij hinderlijk drankgebruik of drugsgebruik en –handel.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Met een wijziging in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) moet het ook mogelijk worden om de ontzegging op te leggen bij andere vormen van overlastgevend gedrag. Vandaag start de inspraakprocedure, die tot september duurt.

De gemeente Dordrecht wil met het uitbreiden van het wijkverbod overlast en onveiligheidsgevoelens verminderen, ongeacht in welk gebied de overlast zich voordoet. De huidige gebiedsverboden kunnen alleen worden opgelegd in aangewezen gebied, met de wijziging wordt het wijkverbod toepasbaar in heel Dordrecht.

Een wijkverbod kan in de toekomst worden opgelegd aan personen die strafbare feiten of de openbare orde verstoren verrichten en daarvoor al een keer een bestuurlijke waarschuwing hebben ontvangen.

Lees ook

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

Molen Achtkante artikeltumb

3D-spel ‘Waar is de molenaar’ valt in de prijzen bij Molenprijs 2026

De Molenstichting SIMAV heeft 4.051 euro gewonnen met de VriendenLoterij Molenprijs 2026. Met hun 3D-spel ‘Waar is de Molenaar’ hoopt de stichting kinderen enthousiast te maken voor het ambacht van molenaar. Met het geldbedrag willen zij het spel op meerdere plekken uitzetten.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.