gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wijkverbod wordt uitgebreid

Burgemeester Brok wil ruimere bevoegdheden bij het opleggen van een wijkverbod. Nu kan zo’n verbod alleen worden opgelegd bij hinderlijk drankgebruik of drugsgebruik en –handel.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Met een wijziging in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) moet het ook mogelijk worden om de ontzegging op te leggen bij andere vormen van overlastgevend gedrag. Vandaag start de inspraakprocedure, die tot september duurt.

De gemeente Dordrecht wil met het uitbreiden van het wijkverbod overlast en onveiligheidsgevoelens verminderen, ongeacht in welk gebied de overlast zich voordoet. De huidige gebiedsverboden kunnen alleen worden opgelegd in aangewezen gebied, met de wijziging wordt het wijkverbod toepasbaar in heel Dordrecht.

Een wijkverbod kan in de toekomst worden opgelegd aan personen die strafbare feiten of de openbare orde verstoren verrichten en daarvoor al een keer een bestuurlijke waarschuwing hebben ontvangen.

Lees ook

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.