gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wijkverbod wordt uitgebreid

Burgemeester Brok wil ruimere bevoegdheden bij het opleggen van een wijkverbod. Nu kan zo’n verbod alleen worden opgelegd bij hinderlijk drankgebruik of drugsgebruik en –handel.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Met een wijziging in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) moet het ook mogelijk worden om de ontzegging op te leggen bij andere vormen van overlastgevend gedrag. Vandaag start de inspraakprocedure, die tot september duurt.

De gemeente Dordrecht wil met het uitbreiden van het wijkverbod overlast en onveiligheidsgevoelens verminderen, ongeacht in welk gebied de overlast zich voordoet. De huidige gebiedsverboden kunnen alleen worden opgelegd in aangewezen gebied, met de wijziging wordt het wijkverbod toepasbaar in heel Dordrecht.

Een wijkverbod kan in de toekomst worden opgelegd aan personen die strafbare feiten of de openbare orde verstoren verrichten en daarvoor al een keer een bestuurlijke waarschuwing hebben ontvangen.

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.