gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wijkverbod wordt uitgebreid

Burgemeester Brok wil ruimere bevoegdheden bij het opleggen van een wijkverbod. Nu kan zo’n verbod alleen worden opgelegd bij hinderlijk drankgebruik of drugsgebruik en –handel.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Met een wijziging in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) moet het ook mogelijk worden om de ontzegging op te leggen bij andere vormen van overlastgevend gedrag. Vandaag start de inspraakprocedure, die tot september duurt.

De gemeente Dordrecht wil met het uitbreiden van het wijkverbod overlast en onveiligheidsgevoelens verminderen, ongeacht in welk gebied de overlast zich voordoet. De huidige gebiedsverboden kunnen alleen worden opgelegd in aangewezen gebied, met de wijziging wordt het wijkverbod toepasbaar in heel Dordrecht.

Een wijkverbod kan in de toekomst worden opgelegd aan personen die strafbare feiten of de openbare orde verstoren verrichten en daarvoor al een keer een bestuurlijke waarschuwing hebben ontvangen.

Lees ook

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.