Dordrecht, Netherlands

Willem van Oranje staat op z'n sokkel

Het standbeeld van Willem van Oranje staat al op zijn plek op de Hofstraat, maar is tot volgende week nog niet te zien. Een doek onttrekt het beeld tot woensdag aan het zicht, want dan wordt het standbeeld onthuld door Prinses Beatrix.
Matthijs Meerman | 2 oktober 2019 17:03 | Aangepast op 2 oktober 2019 17:03
Er was al veel te doen om het standbeeld. Vooral omdat Dordt van oudsher de stad is van de gebroeders de Witt, twee republikeinse politici uit de 17e eeuw. Zij werden vermoord door aanhangers van het koningshuis. Onder de slogan #ikwillemniet werd dan ook een petitie gestart tegen de komst van het beeld, die werd zo’n 1000 keer ondertekend.

Voorstanders van de komst van het beeld waren het daar niet mee eens en starten een tegenpetitie: #ikwillemwel. De gemeenteraad had uiteindelijk het laatste woord en koos voor de komst van het beeld.

Wethouder Piet Sleeking is blij met het standbeeld. “Willem van Oranje heeft echt een band met Dordrecht. Hij heeft hier gelogeerd in de Berckepoort en hij heeft in het land een belangrijke rol gespeeld in de onafhankelijkheid, godsdienstvrijheid en dergelijke."

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Lees ook

Kerstsfeer aan de Krommedijk, maar geen punten voor FC Dordrecht

Spectaculaire goals, wéér geen resultaat, een teruggekeerde aanvoerder en een indrukwekkende steunbe...

Caty Groen schrijft tiende boek in misdaadreeks: 'Als ik iets interessants voorbij zie komen, schrijf ik het gelijk op'

Een rechercheur, een onopgeloste moord en Dordrecht als decor: dat zijn de vaste ingrediënten van de...

Dit gebouw met 51 appartementen wordt gebouwd voor senioren en er zijn al 800 aanmeldingen

Al ruim drie jaar geleden werd het aangekondigd, maar nu is de verkoop van een nieuw appartementenco...

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Een explosief heeft een raam van een apotheek in Dordrecht vernield. Volgens de politie gebeurde dat...

1880 nieuwbouwhuizen en duidelijkheid voor scholen en sportverenigingen: dit is het plan voor Sliedrecht-Noord

Na een tijd van schetsen en ideeën, is het plan voor Sliedrecht-Noord letterlijk tastbaar geworden. ...

Taakstraf voor man die tientallen kilo's vuurwerk opsloeg

Een 30-jarige man uit Ridderkerk heeft een taakstraf van 180 uur opgelegd gekregen voor het opslaan ...