Dordrecht, Netherlands

Wilma Geerts portretteert Corry Konings: "Niet mijn muzieksmaak, maar wel mooie kop"

Ze stond al jaren op het verlanglijstje van het tv-programma 'Sterren op het Doek' van Omroep MAX, maar aanstaande zaterdag is kunstenares Wilma Geerts dan (eindelijk) voor de eerste keer te zien. Ze heeft lang getwijfeld, maar doet nu alsnog een sprong in het diepe. "Ik vond het heel erg meevallen."
Vivian Rutte | 12 november 2021 16:53 | Aangepast op 12 november 2021 16:53

Geerts zag er in eerste instantie namelijk erg tegenop: "In drie weken tijd een schilderij maken leek mij onmogelijk." De aanvraag kwam toen ze net weer was begonnen met cursussen geven, dus wilde ze wel eerst goedkeuring van haar 'schilders-in-opleiding'. "Maar dat vonden ze juist hartstikke leuk, de juf op tv," vertelt ze.


"Niet mijn muzieksmaak"

In het programma wordt iedere week een Bekende Nederlander geportretteerd door drie kunstschilders. Wilma Geerts mocht Corry Konings portretteren. De Nederlandse zangeres onder andere bekend van levensliederen zoals 'Huilen is voor jou te laat' en 'Hoeren neuken nooit meer werken'.


Geerts is geen fan van de muziek van Konings, maar ze heeft wel een "mooie kop" voor een portret. Eerst kreeg Geerts niet zo'n goede indruk door het vele licht en de 11 meter afstand tijdens de opnames. "Daar vind ik eigenlijk niet zoveel aan." Pas aan het eind, toen de schilders foto's mochten maken van de zangeres, kreeg ze wel inkijkje. "In de foyer kwam er heel mooi licht uit het dakraam. Dat scheen zo mooi op haar gezicht en van dat moment heb ik een portret gemaakt."

'Sterren op het Doek' is iedere zaterdagavond rond 20:30 uur te zien op NPO2.

Corry Konings is niet de eerste BN'er die Wilma Geerts heeft geportretteerd. In het verleden maakte zij al schilderijen van onder andere Liesbeth List. In de reportage hieronder vertelt ze daarover:

Meest gelezen

Man kijkt op verkeerde stoplicht en veroorzaakt ongeluk

Trevyn van Houwelingen | 8 aug 2025 11:30

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Lees ook

Sliedrechtse begraafplaats raakt vol, na 2036 geen plek meer

Als de gemeente Sliedrecht niet snel handelt, zal de begraafplaats vanaf 2036 geen plek meer hebben,...

Let op: N3 aantal nachten dicht

De N3 van Papendrecht richting Dordrecht is maandag- en dinsdagavond dicht. De weg wordt opnieuw gea...

Zondag op TV Dordrecht: docu de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen ...

Kuijt kent geslaagd debuut bij fris FC Dordrecht: ‘Dit is heel fijn’

Succes boeken in thuisduels: FC Dordrecht is het deze zomer absoluut niet verleerd. De ploeg versloe...

Gretig FC Dordrecht start seizoen met fraaie zege op Cambuur

FC Dordrecht is vrijdagavond uitstekend aan het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen begonnen. De ...

Man kijkt op verkeerde stoplicht en veroorzaakt ongeluk

Op het kruispunt tussen de Galileïlaan, Talmaweg en de Hugo van Gijnweg in Dordrecht is donderdagavo...