gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wim Heldens schildert immigranten: ‘Ze zijn net zoals jij en ik’

c4c2601b711aa3bc7c3cd4f2f2f01717

Het thema immigratie is misschien wel actueler dan ooit. Niet vreemd dus dat er ook in de kunst aandacht aan wordt besteed. Bij WG Galerie aan de Aardappelmarkt is op dit moment een tentoonstelling van Wim Heldens te zien, die de vluchteling als muze gebruikt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Heldens legt de vrijdag voor de opening zelf de laatste hand aan de inrichting van zijn expositie. De ruimte van de galerie vult zich met kleurrijke werken. Op de meeste afbeeldingen staat één en dezelfde man centraal. Het is de aangenomen zoon van Heldens, die oorspronkelijk uit Oeganda komt. “Hier heb ik hem afgebeeld als een soort Afrikaanse prins en mijn toenmalige vriendje en leerling poseren hier als lakei. Die laten zien hoe belangrijk en hoe mooi je bent”, legt de schilder uit. “Ik schilder hem aan de lopende band, achter elkaar door.”

De kunstenaar werkt vaker in thema’s. Eerder waren schilderen van hem te zien in onder andere de Verenigde Staten van Amerika en Spanje en exposeerde hij in de Londense National Portrait Gallery (waar hij in 2011 de BP Portrait Award won). In zijn werk zoekt hij de verhalen die zich tussen mensen afspelen en waarbij vaak de verschillen in achtergrond en cultuur een centrale rol spelen. Een groot dubbelportet was onlangs te zien in de Amsterdamse Hermitage als onderdeel van een internationale reizende tentoonstelling van de National Portrait Gallery.

De kunstenaar hoopt dat bezoekers genieten van zijn werken, maar ook nog iets van de expositie opsteken. “Ik wil in mijn werk iets uitdrukken dat we allemaal hetzelfde zijn, dat we allemaal gelijk zijn. Dat er geen wij en zij is, alleen wij. Dat we allemaal van het menselijke ras zijn. En verder is het allemaal onzin. Ik wil mensen confronteren in deze tentoonstelling met immigranten en asielzoekers. Die mensen zijn net zoals jij en ik.”

De expositie ‘De vluchteling als muze’ is tot en met 29 februari te zien in WG Galerie aan Aardappelmarkt 15.

Lees meer over:

|

Lees ook

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.