gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wim van Wijk vertelt

83afd7bb91c02cb3a02a3d33393f9963.jpg

Afgelopen weekend is de Tour de France begonnen. Wim van Wijk vertelde ons over de Tour van 1954. Die begon toen in Amsterdam en kwam over de Kop van het Land in ons eigen Dordt.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
In het boek van Wim van Wijk uit 2014 genoemd 'Over de Kop' zit een interview met een buurman van Wim over hoe dat was. Er zijn foto's van het evenement. Daarop zijn weinig wielrenners te zien, want die gingen te snel voor de camera, maar wel zijn er wagens te zien die meereden in de tour.

Het gesprek over de tour was een mooie aanleiding naar de komst van zijn nieuwe boek. In de reeks van boeken die er al zijn over de Biesbosch heeft Wim nog een boek geschreven. Deze in quizvorm. Tussen de verhalen door staan er 142+1 vragen in het boek. Een goede aanrader voor als je denkt de Biesbosch echt te kennen.

Het boek is onder andere te koop in het Biesboschcentrum en verschillende boekenwinkels.&t=124s

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.