gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wim van Wijk vertelt

83afd7bb91c02cb3a02a3d33393f9963

Afgelopen weekend is de Tour de France begonnen. Wim van Wijk vertelde ons over de Tour van 1954. Die begon toen in Amsterdam en kwam over de Kop van het Land in ons eigen Dordt.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
In het boek van Wim van Wijk uit 2014 genoemd 'Over de Kop' zit een interview met een buurman van Wim over hoe dat was. Er zijn foto's van het evenement. Daarop zijn weinig wielrenners te zien, want die gingen te snel voor de camera, maar wel zijn er wagens te zien die meereden in de tour.

Het gesprek over de tour was een mooie aanleiding naar de komst van zijn nieuwe boek. In de reeks van boeken die er al zijn over de Biesbosch heeft Wim nog een boek geschreven. Deze in quizvorm. Tussen de verhalen door staan er 142+1 vragen in het boek. Een goede aanrader voor als je denkt de Biesbosch echt te kennen.

Het boek is onder andere te koop in het Biesboschcentrum en verschillende boekenwinkels.&t=124s

Lees ook

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.

OPMA fatbikes

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: Hoe denkt Dordrecht over een fatbikeverbod?

Hoe denkt de Dordtenaar over een fatbikeverbod? In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik de bezoekers van de markt in de Dordtse binnenstad over dit onderwerp. "De fatbike moet worden afgepakt."

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.