Dordrecht, Netherlands

Wim van Wijk vertelt

Afgelopen weekend is de Tour de France begonnen. Wim van Wijk vertelde ons over de Tour van 1954. Die begon toen in Amsterdam en kwam over de Kop van het Land in ons eigen Dordt.
Dennis Koorevaar | 10 juli 2018 10:01 | Aangepast op 10 juli 2018 10:01
In het boek van Wim van Wijk uit 2014 genoemd 'Over de Kop' zit een interview met een buurman van Wim over hoe dat was. Er zijn foto's van het evenement. Daarop zijn weinig wielrenners te zien, want die gingen te snel voor de camera, maar wel zijn er wagens te zien die meereden in de tour.

Het gesprek over de tour was een mooie aanleiding naar de komst van zijn nieuwe boek. In de reeks van boeken die er al zijn over de Biesbosch heeft Wim nog een boek geschreven. Deze in quizvorm. Tussen de verhalen door staan er 142+1 vragen in het boek. Een goede aanrader voor als je denkt de Biesbosch echt te kennen.

Het boek is onder andere te koop in het Biesboschcentrum en verschillende boekenwinkels.&t=124s

Lees ook

Wat doen deze draadjes op straat? Op honderden plekken gezien

Op honderden plekken zijn ze gezien in onze streek: rubberen draden die over autowegen en fietspaden...

Zorgen over veiligheid op tijdelijke fietsbrug: 'Verlaten en onverlicht'

Doe mee! Molenlanden, de grootste partij in die gemeente, maakt zich zorgen over de veiligheid op de...

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...