Dordrecht, Netherlands

Windvaan van Groothoofdspoort met nieuw bladgoud bedekt

De windvaan op de Groothoofdspoort viel er in 2016 bijna af omdat de houten torenspits eraf dreigde te vallen. In de spits was een zwam gekomen door lekkage in het loodwerk. De windvaan stond scheef en was toe aan een grondige restauratie.
Corrado Francke | 20 oktober 2020 13:32 | Aangepast op 20 oktober 2020 13:32
“Het goud was er zo goed als af”, vertelt smid Arie Haksteen, die verantwoordelijk was voor de restauratie. “Er zaten nog wat rotte plekken in dus het werd een eindeloos werk, maar het is leuk om te doen.”

Bladgoud

Bij het opknappen werd de windwijzer met nieuw bladgoud bedekt. “Het zijn ontzettend veel kleine stukjes”, geeft de smid aan. “Ieder hobbeltje en bobbeltje moet je aan twee kanten plakken.”

Naar verwachting wordt de windvaan voor het einde van het jaar teruggeplaatst. Dit geldt ook voor

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...