gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Winkeliers willen niet betalen voor schermen

Ondernemers, die op zondag hun winkel niet willen openen, hebben geen zin om te betalen voor schermen die voor hun gesloten winkel worden geplaatst.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De schermen zijn een voorstel van Wereldhave, de verhuurder van winkelcentrum Sterrenburg, om de uitstraling van het centrum met dichte winkels te verbeteren. Maar de winkeliers, voor wie de sluiting vaak een principiële kwestie is, zien niet in waarom zij voor de kosten zouden moeten opdraaien. Kapper Van Pelt zegt daarover: “Er is al een vrij grote pot voor promotie”. Wereldhave zegt nu de komende tijd in overleg te gaan met de weigeraars om gezamenlijk een oplossing voor het probleem te vinden.

Oorspronkelijk was er sprake van om openstelling tijdens de koopzondag verplicht te stellen op straffe van een boete. Dat leverde zoveel protest op dat dit plan in de ijskast werd geparkeerd.

Lees ook

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.

veerdienstschoonhoven.jpg

Na eerste veerpont ook tweede uit de vaart: ‘Flink omrijden’

De twee veerponten tussen Groot-Ammers en Schoonhoven varen niet meer. Dat meldt Veerdienst Schoonhoven. De eerste van de twee pontjes werd maandag al uit de vaart gehouden vanwege technische problemen en dinsdag ging onverwachts ook de tweede boot stuk.

stormshadow.png

Drama voor kinderboerderij: net geboren veulen en zijn moeder overleden

Stadsboerderij Weizigt heeft verdrietig nieuws te verwerken gekregen. Minipaard Shadow en haar pasgeboren veulen Storm zijn onverwachts overleden, meldt de boerderij. Dat gebeurde in een gespecialiseerde paardenkliniek, waar beide paarden waren vanwege een geplande knieoperatie van moeder Shadow.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.