gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Winnaar ‘De Scheffer’ bekend

RaQuel van Haver is de winnares van de ‘De Scheffer’, de aanmoedigingsprijs van de Vereniging Dordrechts Museum die elke twee jaar wordt uitgeloofd. Zij kreeg de prijs voor haar schilderij ‘Hookers in Toilets’, waarop prostituees in Zimbabwe staan. Het schilderij wordt aangekocht samen met twee kleinere doeken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het werk is te zien op de tentoonstelling ‘De Scheffer’ die op 31 oktober van start is gegaan. RaQuel van Haver schildert beelden van de straat. Jongeren in de Bijlmer, waar ze haar atelier heeft, straatjeugd in Lagos. Het is een van de redenen waarom voor haar werk is gekozen. “Met haar werk bewijst RaQuel van Haver dat de schilderkunst springlevend is”, zegt Gerrit Willems, conservator moderne en hedendaagse kunst.

De expositie is een overzichtstentoonstelling van de winnaars van de jaren 2003 tot 2015 in het kader van het 175-jarig jubileum, naast de zaal die is ingericht met het werk van RaQuel van Haver. Ook de oorspronkelijke tentoonstelling is nog tot april 2018 te zien.

Ary Scheffer liet een legaat na om jonge kunstenaars te stimuleren. Zijn nazaten hebben dat voortgezet en daaruit is het Schefferfonds opgericht.

Lees ook

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.