gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Winnaar ‘De Scheffer’ bekend

RaQuel van Haver is de winnares van de ‘De Scheffer’, de aanmoedigingsprijs van de Vereniging Dordrechts Museum die elke twee jaar wordt uitgeloofd. Zij kreeg de prijs voor haar schilderij ‘Hookers in Toilets’, waarop prostituees in Zimbabwe staan. Het schilderij wordt aangekocht samen met twee kleinere doeken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het werk is te zien op de tentoonstelling ‘De Scheffer’ die op 31 oktober van start is gegaan. RaQuel van Haver schildert beelden van de straat. Jongeren in de Bijlmer, waar ze haar atelier heeft, straatjeugd in Lagos. Het is een van de redenen waarom voor haar werk is gekozen. “Met haar werk bewijst RaQuel van Haver dat de schilderkunst springlevend is”, zegt Gerrit Willems, conservator moderne en hedendaagse kunst.

De expositie is een overzichtstentoonstelling van de winnaars van de jaren 2003 tot 2015 in het kader van het 175-jarig jubileum, naast de zaal die is ingericht met het werk van RaQuel van Haver. Ook de oorspronkelijke tentoonstelling is nog tot april 2018 te zien.

Ary Scheffer liet een legaat na om jonge kunstenaars te stimuleren. Zijn nazaten hebben dat voortgezet en daaruit is het Schefferfonds opgericht.

Lees ook

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein in Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

overval schoonheidssalon Reeweg

Man overvalt schoonheidssalon: ‘Hij liep in opvallend trainingsjack zo de deur uit!’

Een schoonheidssalon aan de Reeweg Oost is woensdag aan het begin van de middag overvallen. Volgens ooggetuigen droeg de dader een opvallend trainingsjack. “Ik dacht: wat doet zo’n man in een schoonheidssalon?”

politie 01

Jongeren uit Zwijndrecht opgepakt na onrust in Den Haag

De politie heeft afgelopen weekend jongeren uit onder meer Zwijndrecht opgepakt in het centrum van Den Haag. De politie was daar zaterdag in groten getale aanwezig vanwege een oproep om winkels in de binnenstad te plunderen. Uiteindelijk zijn 34 mensen aangehouden.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.