Dordrecht, Netherlands

Winnaar ‘De Scheffer’ bekend

RaQuel van Haver is de winnares van de ‘De Scheffer’, de aanmoedigingsprijs van de Vereniging Dordrechts Museum die elke twee jaar wordt uitgeloofd. Zij kreeg de prijs voor haar schilderij ‘Hookers in Toilets’, waarop prostituees in Zimbabwe staan. Het schilderij wordt aangekocht samen met twee kleinere doeken.
Gert van der Steen | 30 november 2017 12:34 | Aangepast op 30 november 2017 12:34
Het werk is te zien op de tentoonstelling ‘De Scheffer’ die op 31 oktober van start is gegaan. RaQuel van Haver schildert beelden van de straat. Jongeren in de Bijlmer, waar ze haar atelier heeft, straatjeugd in Lagos. Het is een van de redenen waarom voor haar werk is gekozen. “Met haar werk bewijst RaQuel van Haver dat de schilderkunst springlevend is”, zegt Gerrit Willems, conservator moderne en hedendaagse kunst.

De expositie is een overzichtstentoonstelling van de winnaars van de jaren 2003 tot 2015 in het kader van het 175-jarig jubileum, naast de zaal die is ingericht met het werk van RaQuel van Haver. Ook de oorspronkelijke tentoonstelling is nog tot april 2018 te zien.

Ary Scheffer liet een legaat na om jonge kunstenaars te stimuleren. Zijn nazaten hebben dat voortgezet en daaruit is het Schefferfonds opgericht.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...

Streep door isolatiehulp: ‘Alle lopende afspraken geannuleerd’

Inwoners van onze streek kunnen voorlopig geen beroep doen op isolatiehulp vanuit de gemeenten. Het ...

Woning gesloten na vondst harddrugs

Een woning aan de Koolmees in Ridderkerk is maandag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwi...

Baggermuseum en Sliedrechts schip op nationale TV: 'Ontzettend leuke aflevering'

Het Baggermuseum in Sliedrecht is donderdag te zien in Het Klokhuis. Het TV-programma op NPO 3 beste...

Vladislavs wil zijn brood pakken, maar verliest zijn aandacht en doorboort de vangrail

Chaos op de A16 bij Ridderkerk in februari vorig jaar. Een vrachtwagenchauffeur knalt door de vangra...

Volledig elektrisch baggeren: dankzij deze investering van 3,5 miljoen euro kan het

Een primeur voor de Sliedrechtse baggeraar Van den Herik. Het schip Prins 6 is het eerste volledig e...