gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Winnaar ‘De Scheffer’ bekend

RaQuel van Haver is de winnares van de ‘De Scheffer’, de aanmoedigingsprijs van de Vereniging Dordrechts Museum die elke twee jaar wordt uitgeloofd. Zij kreeg de prijs voor haar schilderij ‘Hookers in Toilets’, waarop prostituees in Zimbabwe staan. Het schilderij wordt aangekocht samen met twee kleinere doeken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het werk is te zien op de tentoonstelling ‘De Scheffer’ die op 31 oktober van start is gegaan. RaQuel van Haver schildert beelden van de straat. Jongeren in de Bijlmer, waar ze haar atelier heeft, straatjeugd in Lagos. Het is een van de redenen waarom voor haar werk is gekozen. “Met haar werk bewijst RaQuel van Haver dat de schilderkunst springlevend is”, zegt Gerrit Willems, conservator moderne en hedendaagse kunst.

De expositie is een overzichtstentoonstelling van de winnaars van de jaren 2003 tot 2015 in het kader van het 175-jarig jubileum, naast de zaal die is ingericht met het werk van RaQuel van Haver. Ook de oorspronkelijke tentoonstelling is nog tot april 2018 te zien.

Ary Scheffer liet een legaat na om jonge kunstenaars te stimuleren. Zijn nazaten hebben dat voortgezet en daaruit is het Schefferfonds opgericht.

Lees ook

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.