gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Winnaar ‘De Scheffer’ bekend

RaQuel van Haver is de winnares van de ‘De Scheffer’, de aanmoedigingsprijs van de Vereniging Dordrechts Museum die elke twee jaar wordt uitgeloofd. Zij kreeg de prijs voor haar schilderij ‘Hookers in Toilets’, waarop prostituees in Zimbabwe staan. Het schilderij wordt aangekocht samen met twee kleinere doeken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het werk is te zien op de tentoonstelling ‘De Scheffer’ die op 31 oktober van start is gegaan. RaQuel van Haver schildert beelden van de straat. Jongeren in de Bijlmer, waar ze haar atelier heeft, straatjeugd in Lagos. Het is een van de redenen waarom voor haar werk is gekozen. “Met haar werk bewijst RaQuel van Haver dat de schilderkunst springlevend is”, zegt Gerrit Willems, conservator moderne en hedendaagse kunst.

De expositie is een overzichtstentoonstelling van de winnaars van de jaren 2003 tot 2015 in het kader van het 175-jarig jubileum, naast de zaal die is ingericht met het werk van RaQuel van Haver. Ook de oorspronkelijke tentoonstelling is nog tot april 2018 te zien.

Ary Scheffer liet een legaat na om jonge kunstenaars te stimuleren. Zijn nazaten hebben dat voortgezet en daaruit is het Schefferfonds opgericht.

Lees ook

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.