gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Winnaars poppenspel-prijzen bekend

Rieks Swarte en BetweenTwoHands zijn de winnaars van respectievelijk de Wim Meilinkprijs en de Ruth van der Steenhovenprijs. De uitreiking vindt op 2 september plaats tijdens het Internationale Micro Festival in Dordrecht.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De Nederlandse Vereniging voor het Poppenspel reikt om het jaar de twee prijzen uit. De Wim Meilinkprijs is voor poppenspelers die al een heel oeuvre hebben opgebouwd en de Ruth van der Steenhovenprijs is bedoeld als een aanmoediging voor jonge en beginnende poppenspelers. Aan de prijs zit een geldbedrag verbonden.

Rieks Swarte is dit jaar de winnaar van de oeuvreprijs. Hij krijgt een bedrag van € 2.500 en een plaquette. De aanmoedigingsprijs gaat naar BetweenTwoHands, bestaande uit Erin Tjin A Ton en Gosia Kaczmarek. Zij krijgen een bedrag van € 500 en een oorkonde uitgereikt.

Het Internationale Micro Festival vindt plaats van 1 tot en met 3 september. De prijzen worden op 2 september om 19.00 uur in het Poppentheater Damiet van Dalsum aan de winnaars uitgereikt.

Lees ook

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Voor veel mensen kan een toiletbezoek namelijk niet wachten en dan op zoek moeten naar een fatsoenlijk openbaar toilet brengt alleen maar meer stress en onrust met zich mee. “Het brengt mensen in een sociaal isolement”, zegt MDL-fonds-directeur Mariël Croon.

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.