gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Winnaars poppenspel-prijzen bekend

Rieks Swarte en BetweenTwoHands zijn de winnaars van respectievelijk de Wim Meilinkprijs en de Ruth van der Steenhovenprijs. De uitreiking vindt op 2 september plaats tijdens het Internationale Micro Festival in Dordrecht.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De Nederlandse Vereniging voor het Poppenspel reikt om het jaar de twee prijzen uit. De Wim Meilinkprijs is voor poppenspelers die al een heel oeuvre hebben opgebouwd en de Ruth van der Steenhovenprijs is bedoeld als een aanmoediging voor jonge en beginnende poppenspelers. Aan de prijs zit een geldbedrag verbonden.

Rieks Swarte is dit jaar de winnaar van de oeuvreprijs. Hij krijgt een bedrag van € 2.500 en een plaquette. De aanmoedigingsprijs gaat naar BetweenTwoHands, bestaande uit Erin Tjin A Ton en Gosia Kaczmarek. Zij krijgen een bedrag van € 500 en een oorkonde uitgereikt.

Het Internationale Micro Festival vindt plaats van 1 tot en met 3 september. De prijzen worden op 2 september om 19.00 uur in het Poppentheater Damiet van Dalsum aan de winnaars uitgereikt.

Lees ook

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

IMG-20260527-WA0038

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.