gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Winnaars poppenspel-prijzen bekend

Rieks Swarte en BetweenTwoHands zijn de winnaars van respectievelijk de Wim Meilinkprijs en de Ruth van der Steenhovenprijs. De uitreiking vindt op 2 september plaats tijdens het Internationale Micro Festival in Dordrecht.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De Nederlandse Vereniging voor het Poppenspel reikt om het jaar de twee prijzen uit. De Wim Meilinkprijs is voor poppenspelers die al een heel oeuvre hebben opgebouwd en de Ruth van der Steenhovenprijs is bedoeld als een aanmoediging voor jonge en beginnende poppenspelers. Aan de prijs zit een geldbedrag verbonden.

Rieks Swarte is dit jaar de winnaar van de oeuvreprijs. Hij krijgt een bedrag van € 2.500 en een plaquette. De aanmoedigingsprijs gaat naar BetweenTwoHands, bestaande uit Erin Tjin A Ton en Gosia Kaczmarek. Zij krijgen een bedrag van € 500 en een oorkonde uitgereikt.

Het Internationale Micro Festival vindt plaats van 1 tot en met 3 september. De prijzen worden op 2 september om 19.00 uur in het Poppentheater Damiet van Dalsum aan de winnaars uitgereikt.

Lees ook

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."