gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Winnaars poppenspel-prijzen bekend

Rieks Swarte en BetweenTwoHands zijn de winnaars van respectievelijk de Wim Meilinkprijs en de Ruth van der Steenhovenprijs. De uitreiking vindt op 2 september plaats tijdens het Internationale Micro Festival in Dordrecht.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De Nederlandse Vereniging voor het Poppenspel reikt om het jaar de twee prijzen uit. De Wim Meilinkprijs is voor poppenspelers die al een heel oeuvre hebben opgebouwd en de Ruth van der Steenhovenprijs is bedoeld als een aanmoediging voor jonge en beginnende poppenspelers. Aan de prijs zit een geldbedrag verbonden.

Rieks Swarte is dit jaar de winnaar van de oeuvreprijs. Hij krijgt een bedrag van € 2.500 en een plaquette. De aanmoedigingsprijs gaat naar BetweenTwoHands, bestaande uit Erin Tjin A Ton en Gosia Kaczmarek. Zij krijgen een bedrag van € 500 en een oorkonde uitgereikt.

Het Internationale Micro Festival vindt plaats van 1 tot en met 3 september. De prijzen worden op 2 september om 19.00 uur in het Poppentheater Damiet van Dalsum aan de winnaars uitgereikt.

Lees ook

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

sociale huur ridderkerk

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.