gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

88b4389adcf961b661257d2098cb5c9d

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de Voedselbank. De radio-en tv uitzending duurt 60 uur aan een stuk, en is gesponsord door verschillende stichtingen, bedrijven en scholen in de buurt. Maar niet met geld: “Wij halen alleen producten op.”

Roxane Kroon | Barbara Visscher |  | Aangepast op
“Wij komen de cheque overhandigen met het aantal producten dat onze school heeft opgehaald voor de voedselbank”, vertelt leerkracht Sabine van het Willem de Zwijger College. Het was haar idee om als school mee te doen aan de Winter3Daagse.

Inzet voor de Voedselbank
Op 18 december kregen alle klassen de kans om aan de actie te werken. “Sommige klassen zijn de wijk ingegaan om lege flessen en producten op te halen. Andere hebben zelf spullen meegenomen en hebben kerstkaartjes gemaakt om bij de kratten met producten te stoppen.” In totaal hebben alle leerlingen samen 4008 producten opgehaald.

Volgend jaar wil de school nog een stapje verder gaan. “Onze vestiging in Papendrecht zit erg in de buurt van de voedselbank daar. Nu zijn alle kratten met een busje opgehaald, maar volgend jaar zorgen we voor een lange slinger met leerlingen. Dan geven we de kratten gewoon door naar de voedselbank!”

Steeds groter
Deze vrijdag is de ‘scholendag’, maar het programma van de Winter3Daagse loopt door tot en met zondag. “Er komen ook nog verschillende stichtingen langs, en iemand die een financieel gedeelte komt vertellen over jongeren met problemen”, aldus Bram de Waard. Hij is organisator van de Winter3Daagse. Hij gaat wat lange dagen in, maar dat is hij inmiddels wel gewend. “Dit is het 9e jaar op rij dat we dit doen. En ieder jaar doen er meer gemeenten mee.” Het eerste jaar begon dit met Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht, maar inmiddels doen er elf gemeenten mee.

Vorig jaar heeft de Winter3Daagse 59.000 producten opgehaald. Dit soort getallen houden het radio team op de been. “Die adrenaline helpt je de 60 uur door”, legt Bram uit. “Je bent aan het einde goed moe, maar het is vooral heel leuk om dit te kunnen doen voor de voedselbank.” Om het laatste beetje slaap te verdrijven, hebben Bram en zijn collega’s geen koffie, maar fruitsapjes staan. “Die suiker helpt veel beter.”

Iedereen die een steentje wil bijdragen, kan via de website doneren. De marathon-uitzending is ook te beluisteren op Drechtstad FM.

Bekijk hieronder beelden van de Winter3Daagse:

Lees meer over:

Lees ook

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.