Dordrecht, Netherlands

Winterse taferelen tijdens zomerhitte

Winterse taferelen tijdens de hitte van deze zomer. De temperatuur van het asfalt stijgt op de huidige zonnige dagen richting de 60 graden. En dat kan gevaarlijke situaties op de weg veroorzaken.
Jordy Nijenhuis | 7 augustus 2018 18:38 | Aangepast op 7 augustus 2018 18:38
Het asfalt kan smelten door de hitte. Als het in aanraking komt met zout ontstaat er een chemische reactie waardoor de weg weer hard wordt. Bijkomstig voordeel is dat het zout er ook voor zorgt dat het zachte asfalt niet aan de autobanden gaat kleven.


Gezien de temperaturen van de komende weken, hoeft er voorlopig niet meer gestrooid te worden. Vrees voor een zout te kort in de winter is er niet, de voorraad wordt weer aangevuld.

Lees ook

Dordtse schaatsbaan wordt afgebroken, maar 'absoluut voor herhaling vatbaar'

Het Dordtse schaatsseizoen is ten einde. Donderdagmiddag werd de Dordtse ijsbaan op de Spuiboulevard...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: terugkerende pareltjes van vorig jaar

In januari worden op TV Dordrecht zeven van de leukste en interessantste afleveringen uit het najaar...

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Het is deze week, nog meer dan anders, een komen en gaan van fanatieke skiërs en snowboarders bij sk...

Brug over de Noord (N915) blijft dit weekend toch open

De Brug over de Noord (N915) tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht blijft tussen 9 en 12 januar...

Vrijspraak voor rellende mannen tijdens jaarwisseling: onvoldoende bewijs

De rechtbank heeft woensdag zeven verdachten van rellen met oud en nieuw in 's-Gravendeel vrijgespro...

Lees terug: meer dan 700 kerstbomen ingeleverd en ook vrijdag winterdienstregeling NS

Heb je vrijdag de trein nodig? Die van de NS rijden dan wederom een winterdienstregeling. En in Slie...