Dordrecht, Netherlands

Wisselende reacties over ouderenuurtjes in supermarkten: 'Ik vind het maar onzin'

In supermarkten zijn sinds kort speciale ‘ouderenuurtjes’ tussen voor wie op de vroege ochtend in alle rust boodschappen wil doen. “Ik vind het veel te vroeg, ik ga niet om zeven uur voor de deur staan”, zegt een van de bezoekers.
Corrado Francke | 7 oktober 2020 13:02 | Aangepast op 7 oktober 2020 13:02
Het PLUS-filiaal op het Vogelplein heeft ervoor gekozen om de kwetsbare bewoners tussen half negen en half elf de gelegenheid te geven om boodschappen te doen. “Maar wij zijn nu niet speciaal daarvoor in de winkel, wij komen altijd rond deze tijd”, vertelt een ouder echtpaar.

Een mannelijke bezoeker vindt het maar onzinnig. “Als je je gewoon aan de regels houdt, moeten jong en oud door elkaar gewoon door de winkel kunnen lopen.”

Michel Doesburg, die eigenaar is van de supermarkt, geeft aan dat de keuze voor de ouderenuurtjes tweeledig is. “Het is door de regering opgelegd om te doen, maar ook wij willen de ouderen de gelegenheid geven om rustiger boodschappen te kunnen doen.”

Personeel in de winkel draagt mondkapjes, maar medewerkers mogen de klant niet verplichten om ze te dragen. “Maar ik draag ze wel”, vertelt een vrouw. “Voor mezelf en voor een ander.”&t=44s

Lees ook

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...