Dordrecht, Netherlands

Witwasser opgepakt in Dordrecht

Tijdens een Europese politie-actie tegen witwassen zijn ook Dordtenaren opgepakt. Om hoeveel mensen het gaat is niet duidelijk.
Peter Tromp | 22 november 2016 17:06 | Aangepast op 22 november 2016 17:06
De actie richtte zich op mensen die hun bankrekening beschikbaar stelden voor criminelen. In heel Nederland zijn 23 mensen opgepakt. Het gaat om 28 witwaszaken.

In heel Europa zijn 178 mensen aangehouden. In totaal was voor 23 miljoen euro aan crimineel geld op rekeningen gestort.

In februari vond een soortgelijke actie plaats.

De aanhoudingen zijn vorige week al verricht, maar de politie brengt het nieuws pas vandaag naar buiten. Opvallend is dat vandaag net de “Bewustzijnsweek” start. Dat is een week om bewustwording over witwassen en de gevolgen daarvan te bevorderen. Die week vind ook plaats in andere Europese landen.

Lees ook

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was da...

Al een half jaar geen les van neergestoken meester: zo gaat het nu met hem

Het gaat ‘beetje bij beetje beter’ met meester Recep, die een halfjaar geleden werd neergestoken tij...

‘Gevaarlijke verkeerssituatie’ bij spoorwegovergang niet aangepast: ‘Geen reden om te veranderen’

Een volgens omwonenden gevaarlijke verkeerssituatie in Hardinxveld-Giessendam wordt niet aangepakt. ...

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Een ware snoepwinkel voor de liefhebber, zo kan de muziekbeurs van Opnieuw & Co wel genoemd worden. ...