Dordrecht, Netherlands

Witwasser opgepakt in Dordrecht

Tijdens een Europese politie-actie tegen witwassen zijn ook Dordtenaren opgepakt. Om hoeveel mensen het gaat is niet duidelijk.
Peter Tromp | 22 november 2016 17:06 | Aangepast op 22 november 2016 17:06
De actie richtte zich op mensen die hun bankrekening beschikbaar stelden voor criminelen. In heel Nederland zijn 23 mensen opgepakt. Het gaat om 28 witwaszaken.

In heel Europa zijn 178 mensen aangehouden. In totaal was voor 23 miljoen euro aan crimineel geld op rekeningen gestort.

In februari vond een soortgelijke actie plaats.

De aanhoudingen zijn vorige week al verricht, maar de politie brengt het nieuws pas vandaag naar buiten. Opvallend is dat vandaag net de “Bewustzijnsweek” start. Dat is een week om bewustwording over witwassen en de gevolgen daarvan te bevorderen. Die week vind ook plaats in andere Europese landen.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...