gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

WK Shorttrack verhuist definitief van Ahoy naar Dordrecht

a22d6d2e4d81df860355163036ef482d

Het hing al even in de lucht, maar de kogel is door de kerk: Het WK Shorttrack 2021 komt naar de Sportboulevard in Dordrecht. Het toernooi wordt een week vervroegd en coronaproof georganiseerd.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De beslissing over de verhuizing van het evenement werd deze week definitef na overleg tussen de ISU, KNSB, Ahoy Rotterdam, gemeente Dordrecht en TIG Sports. Door de beslissing weten sporters van deelnemende landen dat hun belangrijkste evenement van 2021, in aanloop naar de Winterspelen van Beijing 2022, voorlopig doorgaat. Het toernooi is dit jaar iets eerder, van 5 tot 7 maart.

Normaal gesproken vindt het wereldkampioenschap plaats in Ahoy, maar door de grootte van de zalen zouden er dan veel te veel mensen bijeen zitten. Vandaar dat is gekozen voor de meer compacter Sportboulevard. “Het is jammer dat het WK in Ahoy niet door kan gaan, maar Dordrecht is een uitstekend alternatief”, zegt Herman de Haan, directeur-bestuurder van de KNSB. “We zullen er ook in de Sportboulevard een succes van maken, in elk geval voor de tv-kijkers thuis. Belangrijk is dat we het professioneel en veilig doen. Wij danken Rotterdam voor alle medewerking en komen vast een keer terug voor een WK in een vol Ahoy.”

De organisatie weet nog niet precies hoe het toernoooi eruit gaat zien, maar acht de kans groot dat het een WK zonder toeschouwers wordt. Zodra hier duidelijkheid over bestaat ontvangen mensen die al een ticket hebben gekocht hierover bericht van de organisatie.

Toernooidirecteur Cees Juffermans is tevreden met de oplossing: “We zitten nog steeds midden in een coronacrisis en het is onmogelijk te voorspellen wat er in maart 2021 mogelijk is. We moeten duidelijkheid scheppen en we kunnen en willen graag een kwalitatief heel goed toernooi neerzetten voor de sporters. Dus dit is het beste van twee werelden.”

Lees ook

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.