Dordrecht, Netherlands

Woensdag op TV Dordrecht: Via Cultura Magazine

In het Via Cultura Magazine deze week aandacht voor twee erschillende onderwerpen: het Stedenband filmfestival en vrijmetselarijvereniging La Flamboyante.
Marjolein Vos | 25 oktober 2023 15:10 | Aangepast op 25 oktober 2023 14:12
Dordrecht heeft verschillende stedenbanden met gemeentes in het buitenland. Dit weekend staan die banden centraal tijdens een heus filmfestival dat gehouden wordt bij filmtheater De Witt. John Peters vertelt aan presentator Gertjan Kleinpaste hoe het festival tot stand is gekomen en wat de bezoekers kunnen verwachten.

De stedenbanden Varna (Bulgarije), Bamenda (Kameroen) en Dordrecht (Zuid-Afrika) laten Dordrecht kennis maken met films uit de landen van de stedenbanden. Op het programma staat de vertoning van "Mia en de witte leeuw". Deze film voor alle leeftijden gaat over de 10- jarige Mia, die met haar familie vanuit Londen verhuist naar Zuid-Afrika om een leeuwenfarm te runnen. Mia heeft het niet naar haar zin, maar dat verandert wanneer er een witte leeuw geboren wordt.
Om 16.15 uur volgt de documentaire "Les deux visages d'une femme Bamileke". In deze documentaire gaat de Kameroenees/Belgische cineaste RosineMbakam terug naar haar geboorteland voor gesprekken met haar moeder. En het festival sluit af met de speelse Bulgaarse documentaire: "The cars we drove into capitalism". De film is een nostalalgische trip naar het verleden, naar de auto's uit Oost-Europa van voor de val van de muur.

Vrijmetselarij
Een onderwerp dat eigenlijk altijd al een vleugje mystiek om zich heen heeft hangen, is de vrijmetselarij. Aanstaande maandag 30 oktober opent de Dordtse vereniging La Flamboyante de deuren voor belangstellenden. Teun de Bruijn, werkzaam bij het Regionaal Archief Dordrecht, is lid van de vereniging. Aan Gertjan Kleinpaste probeert hij uit te leggen waar de leden zich mee bezig houden en wat mensen kunnen verwachten tijdens de avond. Maar houdt daarbij het mysterie wel in stand. Aanmelden voor de rondleiding is niet nodig. De deur opent om 19.30 uur en de avond start om 20.00 uur.

Via Cultura Magazine is woensdagavond vanaf 18.00 uur te zien, direct na het TV Dordrecht Nieuws.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Donderdag op TV Dordrecht: Via Cultura over vrijheid en verzet

In de nieuwste aflevering van Via Cultura staat donderdag oorlog, herinnering en veerkracht centraal...

Donderdag op TV Dordrecht: Via Cultura over dakloosheid en arme gezinnen

Deze week in Via Cultura een gesprek uit Via Forza met Debora van der Klei, over stichting Debster's...

Woensdag op TV Dordrecht: alleskunner Sylvia Landa-Rijsdijk

In een nieuwe aflevering van Via Forza heeft David Ariza Lora een ontmoeting met veelzijdig ondernem...

Zondag in Via Cultura: aandacht voor Sterrenwacht Mercurius

Deze zondag in Via Cultura wordt er aandacht gevraagd voor Sterrenwacht Mercurius. Sterrenwacht Merc...

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura Talkshow OOI! over Social Media

Het programma 'OOI!' is een talkshow voor en door jongeren in Dordrecht, georganiseerd door stichtin...