gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woensdagavond in Via Cultura Magazine: de autismeweek, hergebruik en Ontdek Dordrecht

360a674150a4f6718a6bf54ae5c6a947

Tijdens de jaarlijkse Autismeweek wordt wereldwijd aandacht gevraagd voor dit onderwerp. Tot en met komende zaterdag worden verschillende activiteiten en evenementen georganiseerd om bewustwording te vergroten, begrip te bevorderen en de diversiteit van mensen met autisme te vieren.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Via Cultura laat drie betrokkenen aan het woord: Evelien Huijssen, oprichter van de Autisme Experience en specialist autisme voor volwassenen bij Yulius GGZ, adviseur kwaliteit met ervaringsdeskundigheid bij Pameijer Eva Baan en Annemiek van Maanen, verpleegkundig specialist autisme voor kinderen bij Yulius GGZ.

In een aflevering van Bomen op de Brug praat Johan Klootwijk met Caroline van Wijngaarden over hergebruik. Caroline reisde als zeezeiler over de hele wereld en zag hoeveel troep er aanspoelde op meest afgelegen eilanden. Zij is hierdoor heel bewust bezig met milieu en recycling en heeft nu een zaak in tweedehandsartikelen.

In Via Forza heeft Gertjan Kleinpaste een ontmoeting met Remy Balistreri over het succes van Ontdek Dordrecht. Het Via Cultura Magazine, met dit keer aandacht voor autisme, hergebruik en Ontdek Dordrecht, is deze woensdag vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht, direct na het Nieuws.

Lees ook

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.