gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woensdagavond in Via Cultura Magazine: de autismeweek, hergebruik en Ontdek Dordrecht

360a674150a4f6718a6bf54ae5c6a947.jpg

Tijdens de jaarlijkse Autismeweek wordt wereldwijd aandacht gevraagd voor dit onderwerp. Tot en met komende zaterdag worden verschillende activiteiten en evenementen georganiseerd om bewustwording te vergroten, begrip te bevorderen en de diversiteit van mensen met autisme te vieren.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Via Cultura laat drie betrokkenen aan het woord: Evelien Huijssen, oprichter van de Autisme Experience en specialist autisme voor volwassenen bij Yulius GGZ, adviseur kwaliteit met ervaringsdeskundigheid bij Pameijer Eva Baan en Annemiek van Maanen, verpleegkundig specialist autisme voor kinderen bij Yulius GGZ.

In een aflevering van Bomen op de Brug praat Johan Klootwijk met Caroline van Wijngaarden over hergebruik. Caroline reisde als zeezeiler over de hele wereld en zag hoeveel troep er aanspoelde op meest afgelegen eilanden. Zij is hierdoor heel bewust bezig met milieu en recycling en heeft nu een zaak in tweedehandsartikelen.

In Via Forza heeft Gertjan Kleinpaste een ontmoeting met Remy Balistreri over het succes van Ontdek Dordrecht. Het Via Cultura Magazine, met dit keer aandacht voor autisme, hergebruik en Ontdek Dordrecht, is deze woensdag vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht, direct na het Nieuws.

Lees ook

lintjespapendrecht2.JPG

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten hebben een lintje gekregen

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.

yv2026424NKS06090.jpg

Toptien is leuk, maar FC Dordrecht baalt flink van missen play-offs

FC Dordrecht eindigt voor het derde seizoen op rij in het linkerrijtje, maar kan er weinig plezier aan beleven. “We zijn heel het seizoen bezig geweest om de play-offs te halen en dat is helaas niet gelukt”, vat aanvoerder Sem Valk samen.

yv202642493A05796.jpg

FC Dordrecht verliest duister duel, maar eindigt in het linkerrijtje

FC Dordrecht heeft geen resultaat overgehouden aan de laatste speelronde. In een duel vol haperende stadionlampen tegen Willem II trok de ploeg van Dirk Kuijt aan het kortste eind: 1-2.

IMG_1898.jpeg

Deze straat is het mooist versierd: ‘De saamhorigheid is het allermooiste’

Het is een feestelijke vrijdag voor de bewoners van de Geemansweer in Hardinxveld-Giessendam. Zij zijn namelijk de trotse eigenaren van de mooist versierde straat voor Koningsdag in het dorp. Een wedstrijd tussen 6 straten in het dorp die stuk voor stuk bezocht werden door wethouder Maatschappelijke Agenda Christa Hendriksen. Haar keuze viel dus op de Geemansweer.

lintjesregendordrecht

Verrassing en trots overheerst bij Dordtenaren tijdens lintjesregen

Een staande ovatie vanuit de zaal als de gordijnen van Schouwburg Kunstmin openen. Het is de start van de lintjesregen in Dordrecht. Maar liefst negentien Dordtenaren hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding in ontvangst mogen nemen. Aan burgemeester Nanning Mol de eer om de lintjes op te spelden. “Zonder u zou onze stad een stuk kleurlozer zijn”, spreekt Mol de Dordtenaren toe.

dubbelepolitie

Dordtenaar opgelicht door nepagenten, twee verdachten aangehouden

De politie heeft twee mannen opgepakt voor het oplichten van een Dordtenaar. Zij zouden zich afgelopen januari als politieagenten hebben voorgedaan bij in totaal drie slachtoffers. De verdachten zijn 26 en 27 jaar oud en komen uit Rotterdam.