gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woensdagavond in Via Cultura Magazine: de autismeweek, hergebruik en Ontdek Dordrecht

360a674150a4f6718a6bf54ae5c6a947

Tijdens de jaarlijkse Autismeweek wordt wereldwijd aandacht gevraagd voor dit onderwerp. Tot en met komende zaterdag worden verschillende activiteiten en evenementen georganiseerd om bewustwording te vergroten, begrip te bevorderen en de diversiteit van mensen met autisme te vieren.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Via Cultura laat drie betrokkenen aan het woord: Evelien Huijssen, oprichter van de Autisme Experience en specialist autisme voor volwassenen bij Yulius GGZ, adviseur kwaliteit met ervaringsdeskundigheid bij Pameijer Eva Baan en Annemiek van Maanen, verpleegkundig specialist autisme voor kinderen bij Yulius GGZ.

In een aflevering van Bomen op de Brug praat Johan Klootwijk met Caroline van Wijngaarden over hergebruik. Caroline reisde als zeezeiler over de hele wereld en zag hoeveel troep er aanspoelde op meest afgelegen eilanden. Zij is hierdoor heel bewust bezig met milieu en recycling en heeft nu een zaak in tweedehandsartikelen.

In Via Forza heeft Gertjan Kleinpaste een ontmoeting met Remy Balistreri over het succes van Ontdek Dordrecht. Het Via Cultura Magazine, met dit keer aandacht voor autisme, hergebruik en Ontdek Dordrecht, is deze woensdag vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht, direct na het Nieuws.

Lees ook

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.