gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wonen op het water in Dordrecht is een droom die uitkomt

8e4ad27b045bf02dda61eda30bdba84f

Ze moesten er bijna drie weken voor bivakkeren op een parkeerterrein, maar wisten daardoor wel een waterkavel bij de Stadswerven in Dordrecht te bemachtigen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maarten Vroegindeweij en zijn vriendin Elize zijn vier jaar later nog dolblij met hun eigen waterwoning aan het Wantij.

Het was in 2014 spreekwoordelijk vechten voor een plekje aan het water. In totaal verkocht de gemeente destijds vijf waterkavels, waarop bewoners een woning mochten bouwen. 'Wie het eerst komt, wie het eerst maalt' was de regel.

Maarten en Elize waren er vroeg bij en zagen een droom uitkomen. "Het was altijd een wens om op het water te wonen", vertelt Elize. "Vooral van Maarten. Maar ik ging van harte mee, het is fantastisch."

De vijf waterwoningen die inmiddels zijn verrezen langs het Wantij, zijn allemaal zelf ontworpen en daarom allemaal anders. Als bouwkundig ingenieur heeft Maarten zijn eigen huis zelf uitgetekend en het casco zelf in elkaar getimmerd. "Dat heeft ons veel geld bespaard."

Het water heeft het beste van twee kanten. "Een beetje reuring op en rond het water vinden we leuk. Wat gezelligheid en bedrijvigheid met bootjes die voorbij varen", zegt Elize. Maar ook de rust die het water geeft, bevalt het stel goed. "Het gekabbel van het water is heel rustgevend", voegt Maarten toe.

Enorme vraag

De vraag naar dit soort waterkavels is enorm, maar in Dordrecht staan er momenteel niet meer waterwoningen op de planning. "We hebben te weinig water", legt Gerda van Oost van de gemeente Dordrecht uit. "En in de rivier, aan de andere kant van het Wantij, mogen ze niet."

Wonen áán het water kan wel volop in Dordrecht. Stadswerven is een schiereiland die de Merwede van het Wantij scheidt. "We hebben veel randen langs het water, die we nog gaan bebouwen in de toekomst", zegt Van Oost. "Dus er kan nog heel veel gewoond worden aan het water. Het is echt een prachtige plek."

Lees ook

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.