gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wonen op het water in Dordrecht is een droom die uitkomt

8e4ad27b045bf02dda61eda30bdba84f

Ze moesten er bijna drie weken voor bivakkeren op een parkeerterrein, maar wisten daardoor wel een waterkavel bij de Stadswerven in Dordrecht te bemachtigen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maarten Vroegindeweij en zijn vriendin Elize zijn vier jaar later nog dolblij met hun eigen waterwoning aan het Wantij.

Het was in 2014 spreekwoordelijk vechten voor een plekje aan het water. In totaal verkocht de gemeente destijds vijf waterkavels, waarop bewoners een woning mochten bouwen. 'Wie het eerst komt, wie het eerst maalt' was de regel.

Maarten en Elize waren er vroeg bij en zagen een droom uitkomen. "Het was altijd een wens om op het water te wonen", vertelt Elize. "Vooral van Maarten. Maar ik ging van harte mee, het is fantastisch."

De vijf waterwoningen die inmiddels zijn verrezen langs het Wantij, zijn allemaal zelf ontworpen en daarom allemaal anders. Als bouwkundig ingenieur heeft Maarten zijn eigen huis zelf uitgetekend en het casco zelf in elkaar getimmerd. "Dat heeft ons veel geld bespaard."

Het water heeft het beste van twee kanten. "Een beetje reuring op en rond het water vinden we leuk. Wat gezelligheid en bedrijvigheid met bootjes die voorbij varen", zegt Elize. Maar ook de rust die het water geeft, bevalt het stel goed. "Het gekabbel van het water is heel rustgevend", voegt Maarten toe.

Enorme vraag

De vraag naar dit soort waterkavels is enorm, maar in Dordrecht staan er momenteel niet meer waterwoningen op de planning. "We hebben te weinig water", legt Gerda van Oost van de gemeente Dordrecht uit. "En in de rivier, aan de andere kant van het Wantij, mogen ze niet."

Wonen áán het water kan wel volop in Dordrecht. Stadswerven is een schiereiland die de Merwede van het Wantij scheidt. "We hebben veel randen langs het water, die we nog gaan bebouwen in de toekomst", zegt Van Oost. "Dus er kan nog heel veel gewoond worden aan het water. Het is echt een prachtige plek."

Lees ook

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.