gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wonen op het water in Dordrecht is een droom die uitkomt

8e4ad27b045bf02dda61eda30bdba84f

Ze moesten er bijna drie weken voor bivakkeren op een parkeerterrein, maar wisten daardoor wel een waterkavel bij de Stadswerven in Dordrecht te bemachtigen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maarten Vroegindeweij en zijn vriendin Elize zijn vier jaar later nog dolblij met hun eigen waterwoning aan het Wantij.

Het was in 2014 spreekwoordelijk vechten voor een plekje aan het water. In totaal verkocht de gemeente destijds vijf waterkavels, waarop bewoners een woning mochten bouwen. 'Wie het eerst komt, wie het eerst maalt' was de regel.

Maarten en Elize waren er vroeg bij en zagen een droom uitkomen. "Het was altijd een wens om op het water te wonen", vertelt Elize. "Vooral van Maarten. Maar ik ging van harte mee, het is fantastisch."

De vijf waterwoningen die inmiddels zijn verrezen langs het Wantij, zijn allemaal zelf ontworpen en daarom allemaal anders. Als bouwkundig ingenieur heeft Maarten zijn eigen huis zelf uitgetekend en het casco zelf in elkaar getimmerd. "Dat heeft ons veel geld bespaard."

Het water heeft het beste van twee kanten. "Een beetje reuring op en rond het water vinden we leuk. Wat gezelligheid en bedrijvigheid met bootjes die voorbij varen", zegt Elize. Maar ook de rust die het water geeft, bevalt het stel goed. "Het gekabbel van het water is heel rustgevend", voegt Maarten toe.

Enorme vraag

De vraag naar dit soort waterkavels is enorm, maar in Dordrecht staan er momenteel niet meer waterwoningen op de planning. "We hebben te weinig water", legt Gerda van Oost van de gemeente Dordrecht uit. "En in de rivier, aan de andere kant van het Wantij, mogen ze niet."

Wonen áán het water kan wel volop in Dordrecht. Stadswerven is een schiereiland die de Merwede van het Wantij scheidt. "We hebben veel randen langs het water, die we nog gaan bebouwen in de toekomst", zegt Van Oost. "Dus er kan nog heel veel gewoond worden aan het water. Het is echt een prachtige plek."

Lees ook

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.