gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wonen op het water in Dordrecht is een droom die uitkomt

8e4ad27b045bf02dda61eda30bdba84f

Ze moesten er bijna drie weken voor bivakkeren op een parkeerterrein, maar wisten daardoor wel een waterkavel bij de Stadswerven in Dordrecht te bemachtigen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maarten Vroegindeweij en zijn vriendin Elize zijn vier jaar later nog dolblij met hun eigen waterwoning aan het Wantij.

Het was in 2014 spreekwoordelijk vechten voor een plekje aan het water. In totaal verkocht de gemeente destijds vijf waterkavels, waarop bewoners een woning mochten bouwen. 'Wie het eerst komt, wie het eerst maalt' was de regel.

Maarten en Elize waren er vroeg bij en zagen een droom uitkomen. "Het was altijd een wens om op het water te wonen", vertelt Elize. "Vooral van Maarten. Maar ik ging van harte mee, het is fantastisch."

De vijf waterwoningen die inmiddels zijn verrezen langs het Wantij, zijn allemaal zelf ontworpen en daarom allemaal anders. Als bouwkundig ingenieur heeft Maarten zijn eigen huis zelf uitgetekend en het casco zelf in elkaar getimmerd. "Dat heeft ons veel geld bespaard."

Het water heeft het beste van twee kanten. "Een beetje reuring op en rond het water vinden we leuk. Wat gezelligheid en bedrijvigheid met bootjes die voorbij varen", zegt Elize. Maar ook de rust die het water geeft, bevalt het stel goed. "Het gekabbel van het water is heel rustgevend", voegt Maarten toe.

Enorme vraag

De vraag naar dit soort waterkavels is enorm, maar in Dordrecht staan er momenteel niet meer waterwoningen op de planning. "We hebben te weinig water", legt Gerda van Oost van de gemeente Dordrecht uit. "En in de rivier, aan de andere kant van het Wantij, mogen ze niet."

Wonen áán het water kan wel volop in Dordrecht. Stadswerven is een schiereiland die de Merwede van het Wantij scheidt. "We hebben veel randen langs het water, die we nog gaan bebouwen in de toekomst", zegt Van Oost. "Dus er kan nog heel veel gewoond worden aan het water. Het is echt een prachtige plek."

Lees ook

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.