gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woningbouw zorgenkindje, zo staat het er nu voor in de streek

c387e4a598a4f41040941bb0e6a885f5

Het inhalen van de woningachterstand in de Drechtsteden blijft een grote opgave. De provincie Zuid-Holland moet de meeste woningen bouwen, zo is afgesproken met het Rijk. 25.000 nieuw te bouwen woningen per jaar tot 2030. Lukt dat?

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het gaat om in totaal 235.460 woningen, verdeeld over de provincie. Onze streek draagt daar tot 2035, als alle geplande werkzaamheden worden uitgevoerd, zo'n 25.000 woningen aan bij.

In de regionale woonvisie voor de Drechtsteden, waarin de betrokken gemeenten hun gezamenlijke plannen combineren, is de ambitie uitgesproken om woningen te bouwen voor geplande bevolkingsgroei in de regio. Daar bovenop komen nog eens 15.000 extra woningen. Die hebben als doel mensen uit andere regio’s naar de Drechtsteden te trekken.

Gezien de samenstelling van de bestaande woningvoorraad wordt er in veel gemeenten met name ingezet op bouw in het hogere segment van de woningmarkt. Met dit extra woningaanbod willen de Drechtsteden nieuwe hoger opgeleide en koopkrachtige inwoners aantrekken en huidige inwoners met dit profiel behouden.

De Dordtse wijk Stadswerven is zo’n project. Daar wordt sinds 2015 gebouwd in het gebied waar vroeger schepen werden gebouwd. De ontwikkeling van dat gebied verloopt in fases, waarbij op termijn een wijk ontstaat met een gemiddelde woningwaarde van rond de 500.000 euro.

Lees ook

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.