gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woningbouw zorgenkindje, zo staat het er nu voor in de streek

c387e4a598a4f41040941bb0e6a885f5

Het inhalen van de woningachterstand in de Drechtsteden blijft een grote opgave. De provincie Zuid-Holland moet de meeste woningen bouwen, zo is afgesproken met het Rijk. 25.000 nieuw te bouwen woningen per jaar tot 2030. Lukt dat?

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het gaat om in totaal 235.460 woningen, verdeeld over de provincie. Onze streek draagt daar tot 2035, als alle geplande werkzaamheden worden uitgevoerd, zo'n 25.000 woningen aan bij.

In de regionale woonvisie voor de Drechtsteden, waarin de betrokken gemeenten hun gezamenlijke plannen combineren, is de ambitie uitgesproken om woningen te bouwen voor geplande bevolkingsgroei in de regio. Daar bovenop komen nog eens 15.000 extra woningen. Die hebben als doel mensen uit andere regio’s naar de Drechtsteden te trekken.

Gezien de samenstelling van de bestaande woningvoorraad wordt er in veel gemeenten met name ingezet op bouw in het hogere segment van de woningmarkt. Met dit extra woningaanbod willen de Drechtsteden nieuwe hoger opgeleide en koopkrachtige inwoners aantrekken en huidige inwoners met dit profiel behouden.

De Dordtse wijk Stadswerven is zo’n project. Daar wordt sinds 2015 gebouwd in het gebied waar vroeger schepen werden gebouwd. De ontwikkeling van dat gebied verloopt in fases, waarbij op termijn een wijk ontstaat met een gemiddelde woningwaarde van rond de 500.000 euro.

Lees ook

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.