gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woningbouw zorgenkindje, zo staat het er nu voor in de streek

c387e4a598a4f41040941bb0e6a885f5

Het inhalen van de woningachterstand in de Drechtsteden blijft een grote opgave. De provincie Zuid-Holland moet de meeste woningen bouwen, zo is afgesproken met het Rijk. 25.000 nieuw te bouwen woningen per jaar tot 2030. Lukt dat?

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het gaat om in totaal 235.460 woningen, verdeeld over de provincie. Onze streek draagt daar tot 2035, als alle geplande werkzaamheden worden uitgevoerd, zo'n 25.000 woningen aan bij.

In de regionale woonvisie voor de Drechtsteden, waarin de betrokken gemeenten hun gezamenlijke plannen combineren, is de ambitie uitgesproken om woningen te bouwen voor geplande bevolkingsgroei in de regio. Daar bovenop komen nog eens 15.000 extra woningen. Die hebben als doel mensen uit andere regio’s naar de Drechtsteden te trekken.

Gezien de samenstelling van de bestaande woningvoorraad wordt er in veel gemeenten met name ingezet op bouw in het hogere segment van de woningmarkt. Met dit extra woningaanbod willen de Drechtsteden nieuwe hoger opgeleide en koopkrachtige inwoners aantrekken en huidige inwoners met dit profiel behouden.

De Dordtse wijk Stadswerven is zo’n project. Daar wordt sinds 2015 gebouwd in het gebied waar vroeger schepen werden gebouwd. De ontwikkeling van dat gebied verloopt in fases, waarbij op termijn een wijk ontstaat met een gemiddelde woningwaarde van rond de 500.000 euro.

Lees ook

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

autobrand wilhelminaboom busink

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”