gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woningbouw zorgenkindje, zo staat het er nu voor in de streek

c387e4a598a4f41040941bb0e6a885f5

Het inhalen van de woningachterstand in de Drechtsteden blijft een grote opgave. De provincie Zuid-Holland moet de meeste woningen bouwen, zo is afgesproken met het Rijk. 25.000 nieuw te bouwen woningen per jaar tot 2030. Lukt dat?

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het gaat om in totaal 235.460 woningen, verdeeld over de provincie. Onze streek draagt daar tot 2035, als alle geplande werkzaamheden worden uitgevoerd, zo'n 25.000 woningen aan bij.

In de regionale woonvisie voor de Drechtsteden, waarin de betrokken gemeenten hun gezamenlijke plannen combineren, is de ambitie uitgesproken om woningen te bouwen voor geplande bevolkingsgroei in de regio. Daar bovenop komen nog eens 15.000 extra woningen. Die hebben als doel mensen uit andere regio’s naar de Drechtsteden te trekken.

Gezien de samenstelling van de bestaande woningvoorraad wordt er in veel gemeenten met name ingezet op bouw in het hogere segment van de woningmarkt. Met dit extra woningaanbod willen de Drechtsteden nieuwe hoger opgeleide en koopkrachtige inwoners aantrekken en huidige inwoners met dit profiel behouden.

De Dordtse wijk Stadswerven is zo’n project. Daar wordt sinds 2015 gebouwd in het gebied waar vroeger schepen werden gebouwd. De ontwikkeling van dat gebied verloopt in fases, waarbij op termijn een wijk ontstaat met een gemiddelde woningwaarde van rond de 500.000 euro.

Lees ook

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”