gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woningbouw zorgenkindje, zo staat het er nu voor in de streek

c387e4a598a4f41040941bb0e6a885f5

Het inhalen van de woningachterstand in de Drechtsteden blijft een grote opgave. De provincie Zuid-Holland moet de meeste woningen bouwen, zo is afgesproken met het Rijk. 25.000 nieuw te bouwen woningen per jaar tot 2030. Lukt dat?

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het gaat om in totaal 235.460 woningen, verdeeld over de provincie. Onze streek draagt daar tot 2035, als alle geplande werkzaamheden worden uitgevoerd, zo'n 25.000 woningen aan bij.

In de regionale woonvisie voor de Drechtsteden, waarin de betrokken gemeenten hun gezamenlijke plannen combineren, is de ambitie uitgesproken om woningen te bouwen voor geplande bevolkingsgroei in de regio. Daar bovenop komen nog eens 15.000 extra woningen. Die hebben als doel mensen uit andere regio’s naar de Drechtsteden te trekken.

Gezien de samenstelling van de bestaande woningvoorraad wordt er in veel gemeenten met name ingezet op bouw in het hogere segment van de woningmarkt. Met dit extra woningaanbod willen de Drechtsteden nieuwe hoger opgeleide en koopkrachtige inwoners aantrekken en huidige inwoners met dit profiel behouden.

De Dordtse wijk Stadswerven is zo’n project. Daar wordt sinds 2015 gebouwd in het gebied waar vroeger schepen werden gebouwd. De ontwikkeling van dat gebied verloopt in fases, waarbij op termijn een wijk ontstaat met een gemiddelde woningwaarde van rond de 500.000 euro.

Lees ook

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.