Dordrecht, Netherlands

Workshop Restauratie van archiefstukken

Het Regionaal Archief Dordrecht organiseert op zaterdag 6 oktober een workshop papierconservering en -restauratie.
Gert van der Steen | 1 oktober 2018 13:54 | Aangepast op 1 oktober 2018 13:54
De stukken in het Stadsdepot worden met verschillende technieken geconserveerd. Luchtzuivering, klimaatbeheersing en verpakking zijn daarbij belangrijk. Desondanks is er toch verval van binnenuit door verzuring en inktvraat. Er wordt inzicht gegeven in het werk van restaurateurs van documenten en oude tekeningen. En in welke documenten daarvoor in aanmerking komen.

De workshop gaat in op de mogelijkheden die beheerders van archieven hebben en de materialen en gereedschappen die daarbij gebruikt kunnen worden. Afsluiting van de workshop vormt de bespreking van het bijzondere materiaal pith-paper.

Deelname is gratis, maar vanwege het beperkte aantal plaatsen is aanmelden via www.regionaalarchiefdordrecht.nl/activiteiten wel noodzakelijk.


Plaats en tijd: Regionaal Archief Dordrecht, Hof 6 van 14.00 tot 15.00 uur.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven v...

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...