gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Workshop Restauratie van archiefstukken

46c3ed7026e62b8fd5cd97e2a3b35b61

Het Regionaal Archief Dordrecht organiseert op zaterdag 6 oktober een workshop papierconservering en -restauratie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De stukken in het Stadsdepot worden met verschillende technieken geconserveerd. Luchtzuivering, klimaatbeheersing en verpakking zijn daarbij belangrijk. Desondanks is er toch verval van binnenuit door verzuring en inktvraat. Er wordt inzicht gegeven in het werk van restaurateurs van documenten en oude tekeningen. En in welke documenten daarvoor in aanmerking komen.

De workshop gaat in op de mogelijkheden die beheerders van archieven hebben en de materialen en gereedschappen die daarbij gebruikt kunnen worden. Afsluiting van de workshop vormt de bespreking van het bijzondere materiaal pith-paper.

Deelname is gratis, maar vanwege het beperkte aantal plaatsen is aanmelden via www.regionaalarchiefdordrecht.nl/activiteiten wel noodzakelijk.


Plaats en tijd: Regionaal Archief Dordrecht, Hof 6 van 14.00 tot 15.00 uur.

Lees ook

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.