gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Workshop Restauratie van archiefstukken

46c3ed7026e62b8fd5cd97e2a3b35b61.jpg

Het Regionaal Archief Dordrecht organiseert op zaterdag 6 oktober een workshop papierconservering en -restauratie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De stukken in het Stadsdepot worden met verschillende technieken geconserveerd. Luchtzuivering, klimaatbeheersing en verpakking zijn daarbij belangrijk. Desondanks is er toch verval van binnenuit door verzuring en inktvraat. Er wordt inzicht gegeven in het werk van restaurateurs van documenten en oude tekeningen. En in welke documenten daarvoor in aanmerking komen.

De workshop gaat in op de mogelijkheden die beheerders van archieven hebben en de materialen en gereedschappen die daarbij gebruikt kunnen worden. Afsluiting van de workshop vormt de bespreking van het bijzondere materiaal pith-paper.

Deelname is gratis, maar vanwege het beperkte aantal plaatsen is aanmelden via www.regionaalarchiefdordrecht.nl/activiteiten wel noodzakelijk.


Plaats en tijd: Regionaal Archief Dordrecht, Hof 6 van 14.00 tot 15.00 uur.

Lees ook

fcdordrechtfansfotos.png

Mooie weken en een smet: dit zeggen fans over het seizoen van FC Dordrecht

Fans geven het seizoen van FC Dordrecht een zeven. De Streekomroep maakte een rondje rondom het Supportershome van de club en vroeg trouwe volgers om hun ongezouten mening.

brand.png

Auto en busje van Dordts café verwoest door vlammen, dader op beeld

De bedrijfsbus- én auto van café De Wilhelminaboom in Dordrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag verwoest door brand. Van de voertuigen is weinig meer over.

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.