Dordrecht, Netherlands

World Cleanup Day kick-off: tosti-ijzers behoren niet tot het straatbeeld

De kick-off van de ‘World Cleanup Day’ vond vrijdagochtend plaats in het Stayokay hostel in de Biesbosch. Die dag houdt in dat door vrijwilligers wereldwijd zwerfafval wordt opgeruimd. Wethouder Marco Stam gaf alvast het startsein voor de wereldwijde actie die zaterdag begint.
Sander de Jonge | 17 september 2021 17:15 | Aangepast op 17 september 2021 17:15
De vrijwilligers verzamelden zich buiten achter het hostel. Daar kregen ze allemaal een oranje of blauw T-shirt en een afvalgrijper. Vervolgens gaf wethouder Stam een korte toespraak over het belang van het initiatief.

Dordrecht is al heel lang bezig met toezicht op de waterkwaliteit. “Dordrecht is een eiland. We kennen allemaal de beelden van wilde dieren die verstrikt zitten in netten, vuil of plastic”, vertelt Stam. Daarom is het belangrijk om de stad schoon te houden. Stam is blij met de vele vrijwilligers die helpen met opruimen.

Het harde werk was niet voor niks. De vrijwilligers hebben twaalf vuilniszakken vol gemaakt. Bij elkaar was dat 21 kilogram aan afval.

Vrijwilliger Pauline Ten Velde - bijnaam de Staartprikker - doet al twee jaar lang een rondje met een vuilniszak door de wijk of bossen. Wat is haar motivatie? “Het vervuilt de natuur, het is slecht voor de dieren en planten. En ik vind het gewoon geen gezicht”, legt ze uit.

Wat Dordtenaren zelf nog kunnen doen volgens Pauline is gewoon je eigen ‘rotzooi mee naar huis nemen’.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...