Dordrecht, Netherlands

Wouter Kolff over 1 jaar corona in Dordrecht

Hij is in onze stad en regio misschien wel één van de belangrijkste personen tijdens de coronacrisis; burgemeester en voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid Wouter Kolff.
Dennis Koorevaar | 15 maart 2021 14:42 | Aangepast op 15 maart 2021 14:42
Voordat de eerste coronapatiënt in Dordrecht in het ziekenhuis terechtkwam, kreeg hij als voorzitter van de Veiligheidsregio al te maken met positieve coronapatiënten. Wij blikken samen met hem terug op dat moment.

“Het was begin maart 2020,” begint Kolff. “Dat ik als voorzitter op de hoogte werd gebracht dat er een patiënt in Gorinchem was binnengebracht met corona. Ook de eerste overledene kwam uit onze regio.” De impact van het toen nog relatief onbekende virus is volgens Kolff dan ook iets dat je niet zomaar vergeet.

Voor Wouter Kolff is het met zijn dubbelrol een hectisch jaar geweest. Een jaar waarin hij te maken had met nieuwe maatregelen die hem vanuit de overheid voor de regio werden opgelegd. Zo kreeg hij een telefoontje van minister Hugo de Jonge, die zei dat er mogelijk sprake was van een regionale lockdown. “Dit betekende het sluiten van winkels en een avondklok. Daarvan heb ik toen gezegd dat ik het nog te ondoordacht vond, omdat mensen dan naar omliggende steden zouden gaan waar de winkels nog wel open zouden zijn.” Volgens Kolff alleen effect hebben als die landelijk zou worden ingevoerd. Dat gebeurde uiteindelijk ook.

De burgemeester en voorzitter van de Veiligheidsregio hoopt dat we over drie maanden een groot deel van onze vrijheden weer terug hebben; “Dat we dus weer bij opa en oma op bezoek kunnen, naar festivals kunnen gaan en alle winkeliers en horeca weer volledig draaien. Mits dat verantwoord is.”

Meer over corona in Dordrecht ziet u de komende dagen vanaf 18.00 uur in het nieuws op TV Dordrecht en komende zondag vanaf 18.00 uur in de special '1 jaar COVID-19'.

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...