Dordrecht, Netherlands

WSV Maartensgat zoekt opnieuw havenmeester

WSV Maartensgat zoekt een nieuwe havenmeester. De huidige is met pensioen en het blijkt, net als vier jaar geleden, erg moeilijk om een nieuwe te vinden.
Thomas Kuijpers | 30 juli 2018 18:20 | Aangepast op 30 juli 2018 18:20
"Er kwam toen zelfs een seniorenuitzendbureau aan te pas", weet Maarten Brandsma nog, "maar het is toen gelukt en we hopen nu weer een gepensioneerd echtpaar te vinden. Want da's het beste, dat mensen het havenmeesterwerk met z'n tweetjes doen."


De vereniging bedient zelf de Mazelaarsbrug, die open en dicht moet voor het waterverkeer tussen de haven en de Oude Maas. Het is één van de taken van de havenmeester. "Nu doen onze leden het bij toerbeurt", zegt Brandsma.


Het lijkt zwaar; een 80 duizend kilo wegende monumentale brug met de hand open en dicht draaien. "Welnee, je moet aan het begin een beetje kracht zetten, daarna is het piece of cake", weet Arie Haksteen, die vandaag 'de sjaak' is.


Toeristen

In het hoogseizoen moet het alleen wel een keer of tien per dag gebeuren. "De havenmeester moet een half jaar lang van 's morgens acht tot 's avonds tien beschikbaar zijn. De andere helft van het jaar is-ie vrij".


Naast de bediening van de Mazelaarsbrug regelt de havenmeester van Maartensgat ook de ligplaatsen, het afrekenen met passanten en de administratie. Brandsma: "Daar zitten veel toeristen bij, dus het is mooi meegenomen als je wat Engels en Duits spreek."


Gratis woning

In ruil voor het havenmeesterschap wordt een gratis woning aangeboden, boven de sociëteit van de vereniging. "Uitzicht op de haven en de Grote Kerk, met dagelijks carillonspel. Eén van de mooiste plekjes in de Dordtse binnenstad", prijst Brandsma nog maar eens aan.


Haast met het vinden van een havenmeester heeft Maartensgat overigens niet. Door het werk aan de kademuren is de haven deze zomer bijna altijd gesloten. "Maar in april 2019 hopen we toch echt weer iemand te hebben."

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Lees ook

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...