gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

WSV Maartensgat zoekt opnieuw havenmeester

b0c726db1c7a29a3273f1fb4b58ac90a.jpg

WSV Maartensgat zoekt een nieuwe havenmeester. De huidige is met pensioen en het blijkt, net als vier jaar geleden, erg moeilijk om een nieuwe te vinden.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
"Er kwam toen zelfs een seniorenuitzendbureau aan te pas", weet Maarten Brandsma nog, "maar het is toen gelukt en we hopen nu weer een gepensioneerd echtpaar te vinden. Want da's het beste, dat mensen het havenmeesterwerk met z'n tweetjes doen."


De vereniging bedient zelf de Mazelaarsbrug, die open en dicht moet voor het waterverkeer tussen de haven en de Oude Maas. Het is één van de taken van de havenmeester. "Nu doen onze leden het bij toerbeurt", zegt Brandsma.


Het lijkt zwaar; een 80 duizend kilo wegende monumentale brug met de hand open en dicht draaien. "Welnee, je moet aan het begin een beetje kracht zetten, daarna is het piece of cake", weet Arie Haksteen, die vandaag 'de sjaak' is.


Toeristen

In het hoogseizoen moet het alleen wel een keer of tien per dag gebeuren. "De havenmeester moet een half jaar lang van 's morgens acht tot 's avonds tien beschikbaar zijn. De andere helft van het jaar is-ie vrij".


Naast de bediening van de Mazelaarsbrug regelt de havenmeester van Maartensgat ook de ligplaatsen, het afrekenen met passanten en de administratie. Brandsma: "Daar zitten veel toeristen bij, dus het is mooi meegenomen als je wat Engels en Duits spreek."


Gratis woning

In ruil voor het havenmeesterschap wordt een gratis woning aangeboden, boven de sociëteit van de vereniging. "Uitzicht op de haven en de Grote Kerk, met dagelijks carillonspel. Eén van de mooiste plekjes in de Dordtse binnenstad", prijst Brandsma nog maar eens aan.


Haast met het vinden van een havenmeester heeft Maartensgat overigens niet. Door het werk aan de kademuren is de haven deze zomer bijna altijd gesloten. "Maar in april 2019 hopen we toch echt weer iemand te hebben."

Lees ook

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.