Dordrecht, Netherlands

Yulius weg uit Kasperspad en Overkampweg, woningen in de plaats

Yulius gaat twee gebouwen aan het Kasperspad en de Overkampweg sluiten en ggz-teams in de wijken uitbreiden. In de plaats ervan komt woningbouw. De opname van mensen met ernstige psychische klachten worden verplaatst naar Sliedrecht en Barendrecht.
Leo Roubos | 14 februari 2018 10:42 | Aangepast op 14 februari 2018 10:42
Het is de bedoeling dat in de plaats van de huidige Yulius-gebouwen woningbouw komt. Volgens de gemeente komt dit de leefbaarheid in de buurten ten goede. Momenteel is er nog veel overlast in de wijken.

Verouderd

Volgens Yulius is er al jaren een trend gaande dat mensen geestelijke gezondheidszorg in hun eigen omgeving krijgen Door deze ontwikkeling kan de zorginstelling een deel van de gebouwen sluiten. Zo heeft Yulius nu nog een kliniek voor volwassenenpsychiatrie aan het Kasperspad. Deze is echter verouderd. De patiënten die daar nog opgenomen zijn, verhuizen uiterlijk eind 2019 naar de Gantel in Sliedrecht.

Overlast

Het Dordtse gemeentebestuur heeft al acht jaar geleden vastgelegd dat er vanwege de overlastproblemen geen extra zorgvoorzieningen in dit deel van de stad mogen komen. Begin 2017 heeft Yulius daarom al de inloopvoorziening aan het Kasperspad gesloten. Hierdoor nam de overlast al voor een groot deel af.

Op de plaats van Yulius aan het Kasperspad is volgens een projectontwikkelaar ruimte voor 20 eengezinswoningen.

Overkampweg

Op de twee locaties van Yulius aan de Overkampweg staat de voormalige psychiatrische afdeling naast het ziekenhuis al geruime tijd leeg en het gebouw van kinder- en jeugdkliniek De Kreek moet op zijn vroegst in 2021 leegkomen. De patiënten gaan dan naar Barendrecht.

Naast het ziekenhuis is ruimte voor zoń 100 zorgwoningen in maximaal 5 woonlagen. Op de plaats van De Kreek is plek voor een appartementencomplex met twee of drie gebouwen van maximaal 7 verdiepingen.

Wethouder Piet Sleeking is blij met de ontwikkelingen. “Ik ben zeer tevreden met dit resultaat. Een betere spreiding van zorginstellingen en nieuwe kansen voor de ontwikkeling van zowel Kasperspad als Gezondheidspark.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...

Op Pad Met Ad: Rondje Dordt met de burgemeester

“U stond hoog op mijn verlanglijstje”, geeft presentator Ad van der Herik toe aan burgemeester Nanni...

Dordtse oud-wethouder Van der Linden geïnstalleerd als burgemeester in Lansingerland

“Ik fietste hier rond en dacht: dit is ‘m. Dit is de plek”, aldus Rik van der Linden, de kersverse ...