gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zagen, versieren en timmeren: Dordtse scholieren maken samen een levensboom bij Cultuursafari

1cd59b27494809670cc289f05d8675e1

De Cultuursafari is deze week weer van start gegaan. Leerlingen van verschillende middelbare scholen gingen op de fiets in de stad langs diverse activiteiten, waaronder een levensboom bouwen in het Energiehuis.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“De leerlingen komen hier langs, maar ze zijn hier maar even", vertelt Helen Hietbrink van Servicebureau Onderwijs en Cultuur. Daarom kunnen alle leerlingen die langskomen een bijdrage geven aan de levensboom. "Ik wilde ze een ervaring meegeven die ze niet op school meekrijgen.”

Ieder jaar probeert het Servicebureau een thema te verzinnen waar iedere leerling zich in kan vinden. Zo zijn er voor de levensboom verschillende onderdelen die gemaakt moeten worden. “Iedere school maakt één tak en die mag je dan ook versieren”, vertelt een leerling.

In het Onderwijsmuseum werd er gewerkt aan een eigen tentoonstelling. Bijna 900 leerlingen deden mee aan de Cultuursafari.

Lees ook

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

OPMA20260527 Moskee te klein

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.