gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zagen, versieren en timmeren: Dordtse scholieren maken samen een levensboom bij Cultuursafari

1cd59b27494809670cc289f05d8675e1

De Cultuursafari is deze week weer van start gegaan. Leerlingen van verschillende middelbare scholen gingen op de fiets in de stad langs diverse activiteiten, waaronder een levensboom bouwen in het Energiehuis.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“De leerlingen komen hier langs, maar ze zijn hier maar even", vertelt Helen Hietbrink van Servicebureau Onderwijs en Cultuur. Daarom kunnen alle leerlingen die langskomen een bijdrage geven aan de levensboom. "Ik wilde ze een ervaring meegeven die ze niet op school meekrijgen.”

Ieder jaar probeert het Servicebureau een thema te verzinnen waar iedere leerling zich in kan vinden. Zo zijn er voor de levensboom verschillende onderdelen die gemaakt moeten worden. “Iedere school maakt één tak en die mag je dan ook versieren”, vertelt een leerling.

In het Onderwijsmuseum werd er gewerkt aan een eigen tentoonstelling. Bijna 900 leerlingen deden mee aan de Cultuursafari.

Lees ook

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.