gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zagen, versieren en timmeren: Dordtse scholieren maken samen een levensboom bij Cultuursafari

1cd59b27494809670cc289f05d8675e1

De Cultuursafari is deze week weer van start gegaan. Leerlingen van verschillende middelbare scholen gingen op de fiets in de stad langs diverse activiteiten, waaronder een levensboom bouwen in het Energiehuis.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“De leerlingen komen hier langs, maar ze zijn hier maar even", vertelt Helen Hietbrink van Servicebureau Onderwijs en Cultuur. Daarom kunnen alle leerlingen die langskomen een bijdrage geven aan de levensboom. "Ik wilde ze een ervaring meegeven die ze niet op school meekrijgen.”

Ieder jaar probeert het Servicebureau een thema te verzinnen waar iedere leerling zich in kan vinden. Zo zijn er voor de levensboom verschillende onderdelen die gemaakt moeten worden. “Iedere school maakt één tak en die mag je dan ook versieren”, vertelt een leerling.

In het Onderwijsmuseum werd er gewerkt aan een eigen tentoonstelling. Bijna 900 leerlingen deden mee aan de Cultuursafari.

Lees ook

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.