Dordrecht, Netherlands

Zagen, versieren en timmeren: Dordtse scholieren maken samen een levensboom bij Cultuursafari

De Cultuursafari is deze week weer van start gegaan. Leerlingen van verschillende middelbare scholen gingen op de fiets in de stad langs diverse activiteiten, waaronder een levensboom bouwen in het Energiehuis.
Emma Meijer | 24 september 2020 16:08 | Aangepast op 24 september 2020 16:08
“De leerlingen komen hier langs, maar ze zijn hier maar even", vertelt Helen Hietbrink van Servicebureau Onderwijs en Cultuur. Daarom kunnen alle leerlingen die langskomen een bijdrage geven aan de levensboom. "Ik wilde ze een ervaring meegeven die ze niet op school meekrijgen.”

Ieder jaar probeert het Servicebureau een thema te verzinnen waar iedere leerling zich in kan vinden. Zo zijn er voor de levensboom verschillende onderdelen die gemaakt moeten worden. “Iedere school maakt één tak en die mag je dan ook versieren”, vertelt een leerling.

In het Onderwijsmuseum werd er gewerkt aan een eigen tentoonstelling. Bijna 900 leerlingen deden mee aan de Cultuursafari.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Megaklus van 20 miljoen euro in Crabbehof: 238 huurwoningen worden verduurzaamd

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 24 nov 2025 17:00

Lees ook

Man uit sterk vervuild huis gehaald, bergen troep in en om woning

Hulpdiensten zijn vrijdagmiddag uitgerukt naar een sterk vervuild huis aan de Nijhofflaan in Dordrec...

Op Pad Met Ad: Viert u nog Sinterklaas?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik de Dordtse straten lan...

Buschauffeur krijgt eten in gezicht gegooid en wordt met de dood bedreigd

Een buschauffeur in Dordrecht is donderdagmiddag bedreigd met de dood. Ook kreeg hij eten in zijn ge...

Man opgepakt die pinde in Ajax-fanshop met gestolen pas Dordtse school

De politie heeft de man aangehouden die afgelopen zomer een pinpas van een Dordtse basisschool heeft...

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Net voor de Drechttunnel op de A16 zijn meerdere voertuigen met elkaar in botsing gekomen, waaronder...

Meerdere inbraken en achterhouden tankpassen: 20 maanden cel geëist

Een 53-jarige Zwijndrechtenaar moet, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, 20 maanden de ce...