gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zagen, versieren en timmeren: Dordtse scholieren maken samen een levensboom bij Cultuursafari

1cd59b27494809670cc289f05d8675e1

De Cultuursafari is deze week weer van start gegaan. Leerlingen van verschillende middelbare scholen gingen op de fiets in de stad langs diverse activiteiten, waaronder een levensboom bouwen in het Energiehuis.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“De leerlingen komen hier langs, maar ze zijn hier maar even", vertelt Helen Hietbrink van Servicebureau Onderwijs en Cultuur. Daarom kunnen alle leerlingen die langskomen een bijdrage geven aan de levensboom. "Ik wilde ze een ervaring meegeven die ze niet op school meekrijgen.”

Ieder jaar probeert het Servicebureau een thema te verzinnen waar iedere leerling zich in kan vinden. Zo zijn er voor de levensboom verschillende onderdelen die gemaakt moeten worden. “Iedere school maakt één tak en die mag je dan ook versieren”, vertelt een leerling.

In het Onderwijsmuseum werd er gewerkt aan een eigen tentoonstelling. Bijna 900 leerlingen deden mee aan de Cultuursafari.

Lees ook

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.