gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zangavond voor kerkverlaters

In de Trinitatiskapel van de Evangelisch-Lutherse gemeente aan de Vriesestraat wordt 14 november een zangavond georganiseerd. De avond is bedoeld voor mensen die vroeger naar de reformatorische kerken gingen en afscheid namen, of van kerk verwisseld zijn. Er wordt niet-ritmisch gezongen en met bovenstem.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Tijdens de zangavond worden psalmen gezongen. Het orgel zorgt voor begeleiding. De beide organisatoren, Arie Baars en Cees den Bakker, zingen al sinds hun lagere schooltijd psalmen. Beiden zijn gefascineerd door het zingen met bovenstem. Gehoopt wordt dat er ook mensen komen die die kunst beheersen.

Volgens de organisatoren zal de avond respectvol verlopen, zonder afbreuk te doen aan religie of overtuiging. Vooraanstaande kerkleden van de Gereformeerde Gemeente zijn op de hoogte en staan positief tegenover de zangavond.

De zangavond voor kerkverlaters vindt plaats op zaterdag 14 november in de Trinitatiskapel van de Evangelisch-Lutherse gemeente aan de Vriesestraat. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Aansluitend is er een nazit.

Lees ook

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.