gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zangavond voor kerkverlaters

In de Trinitatiskapel van de Evangelisch-Lutherse gemeente aan de Vriesestraat wordt 14 november een zangavond georganiseerd. De avond is bedoeld voor mensen die vroeger naar de reformatorische kerken gingen en afscheid namen, of van kerk verwisseld zijn. Er wordt niet-ritmisch gezongen en met bovenstem.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Tijdens de zangavond worden psalmen gezongen. Het orgel zorgt voor begeleiding. De beide organisatoren, Arie Baars en Cees den Bakker, zingen al sinds hun lagere schooltijd psalmen. Beiden zijn gefascineerd door het zingen met bovenstem. Gehoopt wordt dat er ook mensen komen die die kunst beheersen.

Volgens de organisatoren zal de avond respectvol verlopen, zonder afbreuk te doen aan religie of overtuiging. Vooraanstaande kerkleden van de Gereformeerde Gemeente zijn op de hoogte en staan positief tegenover de zangavond.

De zangavond voor kerkverlaters vindt plaats op zaterdag 14 november in de Trinitatiskapel van de Evangelisch-Lutherse gemeente aan de Vriesestraat. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Aansluitend is er een nazit.

Lees ook

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.