gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zangavond voor kerkverlaters

In de Trinitatiskapel van de Evangelisch-Lutherse gemeente aan de Vriesestraat wordt 14 november een zangavond georganiseerd. De avond is bedoeld voor mensen die vroeger naar de reformatorische kerken gingen en afscheid namen, of van kerk verwisseld zijn. Er wordt niet-ritmisch gezongen en met bovenstem.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Tijdens de zangavond worden psalmen gezongen. Het orgel zorgt voor begeleiding. De beide organisatoren, Arie Baars en Cees den Bakker, zingen al sinds hun lagere schooltijd psalmen. Beiden zijn gefascineerd door het zingen met bovenstem. Gehoopt wordt dat er ook mensen komen die die kunst beheersen.

Volgens de organisatoren zal de avond respectvol verlopen, zonder afbreuk te doen aan religie of overtuiging. Vooraanstaande kerkleden van de Gereformeerde Gemeente zijn op de hoogte en staan positief tegenover de zangavond.

De zangavond voor kerkverlaters vindt plaats op zaterdag 14 november in de Trinitatiskapel van de Evangelisch-Lutherse gemeente aan de Vriesestraat. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Aansluitend is er een nazit.

Lees ook

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.