Dordrecht, Netherlands

Zeer gerichte aanval op Dordtenaar werd hem fataal

Dordtenaar Johnny Henriques werd eind april in de wijk Wielwijk zeer gericht onder vuur genomen. De dader wachtte hem vermoedelijk op bij zijn huis aan de Jacob van Heemskerckstraat. Toen Henriques probeerde weg te komen, vuurde de schutter van dichtbij nogmaals enkele kogels op hem af. Dat heeft de politie bekendgemaakt. Zij vertelde ook dat bij een aanslag in Dordt afgelopen maart de broer van het slachtoffer onder vuur is genomen.
Petra Scheurwater | 13 mei 2020 08:19 | Aangepast op 13 mei 2020 08:19
Na de eerste rake kogels, probeerde Henriques nog te vluchten. Maar een tweede aanval overleefde de 42-jarige niet. De aanslag op hem werd vermoedelijk nauwkeurig voorbereid, zo liet de politie dinsdagavond weten in het tv-programma Opsporing Verzocht.

Volgens de politie zijn de daders rond middernacht via de Bloys van Treslongstraat gevlucht.

De politie bevestigt in het programma dat Henriques's broer op 15 maart 2020 doelwit was van een schietpartij bij winkelcentrum Crabbehof in Dordrecht. Hij overleefde dit. Het is nog niet bekend of er een link is tussen de twee beschietingen. Ook is nog niet bekend waarom de daders het persoonlijk op Henriques gemunt hadden.

Alle mensen die op de avond van de beschieting in de buurt waren, krijgen dinsdagavond van de politie via sms een oproep om zich te melden als zij meer informatie hebben.

Foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Man kijkt op verkeerde stoplicht en veroorzaakt ongeluk

Trevyn van Houwelingen | 8 aug 2025 11:30

Lees ook

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...

Dordrecht rukt uit voor vallende sterren aan de hemel

Sterrenwacht Mercurius bleef woensdag tot middernacht open, en niet voor niets: tientallen bezoekers...

Reewegpark twee maanden dicht: ‘spelen en sporten niet mogelijk’

Het grasveld in het Reewegpark wordt vanaf 8 september twee maanden afgesloten. In die periode mag e...

Nieuwe wending in Dordtse poldersoap: gemeente stapt naar Raad van State

Het Dordtse stadsbestuur stapt naar de Raad van State om de Hel- en Zuilespolder. Rijkswaterstaat wi...

Locatie en waarschijnlijke ontwikkelaar bekend van Dordts knarrenhof

Het eerste Dordtse knarrenhof komt, als het aan het stadsbestuur ligt, op de plek van de voormalige ...