Dordrecht, Netherlands

Zeer grote uitslaande brand bij Eethuis De Sfinx

In een restaurant is vrijdagochtend, rond 6.00 uur, brand uitgebroken. Het gaat om eethuis Sfinx aan de Reeweg-Oost. De vlammen sloegen uit het pand.
Dennis Koorevaar | 19 maart 2021 09:12 | Aangepast op 19 maart 2021 09:12
De brand woedde aan de achterzijde van het pand, op de bovenste verdieping. Hoogwerkers werden ingezet om ook van bovenaf de brand te kunnen blussen. Rond 07:15 uur was de brand onder controle.

De grootste schade is beperkt gebleven tot het eethuis. Dat is grotendeels uitgebrand.

Naastgelegen panden, waar onder meer een bloemist en slijterij in zitten, hebben wel rook- en glasschade. Zij zijn vrijdagochtend toch weer open gegaan. De Veiligheidsregio meldt op de website dat er geen gewonden zijn gevallen bij de brand.

Naastgelegen panden, waar onder meer een bloemist en slijterij in zitten, hebben wel rook- en glasschade. "Ja, het was wel even schrikken", zegt Saskia de Haan van de bloemist. "Ik kreeg een telefoontje van de slager. Toen zijn we meteen gaan kijken."

Volgens de bloemist valt de schade mee. De brandweer heeft een van de ruiten in moeten slaan, zodat ze brandweermensen binnen de situatie binnen konden inspecteren. De brandweer doet nog onderzoek naar de oorzaak.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Vergaderen in een boot of grote evenementen: dit komt in gerenoveerde Biesboschhal

Dat de Biesboschhal verkocht is en er iets mee gaat gebeuren, dat was al bekend. Nu is er ook meer d...

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...

De Stemming in Dordrecht: ‘De zorg, dat is een catastrofe'

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Man die dreigt met mes te komen, mag ziekenhuis voorlopig niet in

Een 47-jarige man, die telefonisch een doodsbedreiging zou hebben geuit naar personeel van het Alber...

Gevangene overleden na brand in cel

Bij een brand in een gevangeniscel in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand om het ...

Nieuw plan voor weren vervuilend transport, maar opnieuw veel kritiek

GroenLinks doet opnieuw een poging om een emissievrije zone voor stadslogistiek in de binnenstad van...