gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zeldzame steenuil uitgezet in de Biesbosch

6dffe84b2c09b093897a3e5be12606b4

Een bijzondere dag voor boswachter Harm Blom. In de Biesbosch was hij vorige week aanwezig bij het uitzetten van dieren die, nadat ze gewond waren geraakt, weer vrijgelaten werden in de natuur.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Geloof me, dat is en blijft een bijzonder moment!,” vertelt Blom enthousiast. “De dieren krijgen echt een tweede kans. Sommige soorten die weer worden vrijgelaten zijn echt kwetsbaar en dan telt in feite elke vogel.”


En dat geldt zeker voor de jonge steenuil die vrijgelaten werd. Inmiddels zijn er niet heel veel meer van deze soort over in Nederland. Dit jonge dier werd liefdevol verzorgd door de medewerkers van het Vogelrevalidatiecentrum in Zundert. “Ze hebben ‘m zelfs muizen leren vangen”, zegt Blom. Hij is onder de indruk van de passie en het vakmanschap van de medewerkers.


Natuurlijk habitat

Het uitzetten van dieren gebeurt een paar keer per jaar. “De opvanglocaties benaderen ons en samen met Staatsbosbeheer kijken we waar de dieren het beste losgelaten kunnen worden,” licht de boswachter toe. “Daarbij letten we op voldoende spreiding, maar kijken we ook naar de omgeving en naar welke soorten hier van nature leven. In de Biesbosch leven bijvoorbeeld geen edelherten, dassen of eekhoorns. Dus die zetten we hier ook niet uit. We willen de bestaande natuur niet verstoren.”


Deze keer werd er naast de steenuil onder meer ook een zwaan, een egel en zelfs een bever losgelaten. “De bever was gewond geraakt aan zijn staart, maar was weer helemaal opgeknapt.”


Bij het vrijlaten zijn in principe alleen een paar mensen aanwezig die bij de opvanglocaties werken, zoals die in Zundert, en de Egelopvang Papendrecht. Deze keer mochten ook de kinderen van boswachter Blom erbij zijn. “Ik heb ze een bijzondere biologieles kunnen meegeven”, zegt hij trots. “Bij het vrijlaten staan we achter de hokjes en alle dieren vlogen, kropen of renden de vrije natuur in. Daar doen we het voor!”

Foto's: Harm Blom/ Staatbosbeheer Biesbosch

f0be0831e699968aa57a622fde3ee560
ae490fb39af5c0912de21efdb5fc77c7
0f050ca8c2a7fc969d947ba9c0f67a42

Lees ook

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.