gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zeldzame steenuil uitgezet in de Biesbosch

6dffe84b2c09b093897a3e5be12606b4

Een bijzondere dag voor boswachter Harm Blom. In de Biesbosch was hij vorige week aanwezig bij het uitzetten van dieren die, nadat ze gewond waren geraakt, weer vrijgelaten werden in de natuur.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Geloof me, dat is en blijft een bijzonder moment!,” vertelt Blom enthousiast. “De dieren krijgen echt een tweede kans. Sommige soorten die weer worden vrijgelaten zijn echt kwetsbaar en dan telt in feite elke vogel.”


En dat geldt zeker voor de jonge steenuil die vrijgelaten werd. Inmiddels zijn er niet heel veel meer van deze soort over in Nederland. Dit jonge dier werd liefdevol verzorgd door de medewerkers van het Vogelrevalidatiecentrum in Zundert. “Ze hebben ‘m zelfs muizen leren vangen”, zegt Blom. Hij is onder de indruk van de passie en het vakmanschap van de medewerkers.


Natuurlijk habitat

Het uitzetten van dieren gebeurt een paar keer per jaar. “De opvanglocaties benaderen ons en samen met Staatsbosbeheer kijken we waar de dieren het beste losgelaten kunnen worden,” licht de boswachter toe. “Daarbij letten we op voldoende spreiding, maar kijken we ook naar de omgeving en naar welke soorten hier van nature leven. In de Biesbosch leven bijvoorbeeld geen edelherten, dassen of eekhoorns. Dus die zetten we hier ook niet uit. We willen de bestaande natuur niet verstoren.”


Deze keer werd er naast de steenuil onder meer ook een zwaan, een egel en zelfs een bever losgelaten. “De bever was gewond geraakt aan zijn staart, maar was weer helemaal opgeknapt.”


Bij het vrijlaten zijn in principe alleen een paar mensen aanwezig die bij de opvanglocaties werken, zoals die in Zundert, en de Egelopvang Papendrecht. Deze keer mochten ook de kinderen van boswachter Blom erbij zijn. “Ik heb ze een bijzondere biologieles kunnen meegeven”, zegt hij trots. “Bij het vrijlaten staan we achter de hokjes en alle dieren vlogen, kropen of renden de vrije natuur in. Daar doen we het voor!”

Foto's: Harm Blom/ Staatbosbeheer Biesbosch

f0be0831e699968aa57a622fde3ee560
ae490fb39af5c0912de21efdb5fc77c7
0f050ca8c2a7fc969d947ba9c0f67a42

Lees ook

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.