gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zelf je tentoonstelling maken in het Onderwijs Museum tijdens de Cultuursafari

5da84bd22a7445ece82369837a64b23c

De tiende editie van de Cultuursafari Dordrecht zit er weer bijna op. Deze week ervaren 1.400 middelbare scholieren op de fiets cultuur in Dordrecht.

Ricco Gramsma |  | Aangepast op
De middelbare scholieren uit de Drechtsteden maken op de fiets in één dag kennis met zeven verschillende cultuurorganisaties in Dordrecht. Ze gaan onder andere langs bij het Nationaal Onderwijsmuseum, waar de scholieren zelf een tentoonstelling maken, en bij Cinema The Movies, waar ze kritisch leren kijken naar films.

De week is er voor de scholieren om kunst en cultuur te ervaren door te doen. Ze krijgen een kijkje achter de schermen bij de organisatie, maar leren ook over de waardebepaling van kunst, het leven van een artiest en hoe je zelf een expositie maakt. “Ik vind het eigenlijk wel leuk, je leert er heel veel van maar toch op een leuke manier. Je kan goed samenwerken, dus dat vind ik leuker dan in een klaslokaal zitten”, zegt een van de leerlingen.

Het blijven middelbare scholieren, dus er zit ook een enkeling tussen die het minder interessant vindt. “Nou, het is niet echt wat ik leuk vind. Ik hou meer van gamen.”

De Cultuursafari Dordrecht is een samenwerking tussen het Servicebureau Onderwijs & Cultuur, gemeente Dordrecht en de culturele organisaties; Poppodium Bibelot, Schouwburg Kunstmin, Nationaal Onderwijsmuseum, Bibliotheek AanZet, Cinema The Movies, Dordrechts Museum en ToBe Cultuurcentrum. Vrijdag is de laatste dag van deze tiende editie.

Lees ook

INV.20266.313-34173-247329

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht – Schalke 04 II (3-0)

De kop is eraf voor FC Dordrecht, dat zaterdag een 3-0 oefenzege op Schalke 04 II boekte. De goals kwamen van aanvoerder Sem Valk, spits Yunus Younous en de recent in het huwelijksbootje gestapte Nicolas Rossi.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.