gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zelfgebouwde zendtoren van scouts voor Jota-Joti

4e5faab127b5d580b02d9e3a87b00b7f

Verschillende scouts waren donderdagavond hard aan het werk aan een zendtoren. Die maken ze zelf en volledig van hout voor Jota-Joti, een internationaal scoutevenement dat vrijdagavond en zaterdag plaatsvindt.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Verschillende scouts waren donderdagavond hard aan het werk om een zendtoren te maken. Die maken ze zelf en volledig van hout, voor Jota-Joti, een internationaal scoutevenement dat vrijdagavond en zaterdag plaatsvindt.

“De toren is 15 meter hoog, plus een antenne van 6 meter die er nog op wordt gezet”, legt Willy Visser van scoutingvereniging Tesra uit. “We hebben er veel hout en mankracht voor nodig, maar iedereen doet zijn stinkende best.”

Scouts over de hele wereld leggen dit weekend contact met elkaar via amateurradio en internet. Bij Tesra vinden er zaterdag ook allerlei activiteiten plaats zoals een escape room en levend mijnenveger.

Lees ook

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".