gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zelfgebouwde zendtoren van scouts voor Jota-Joti

4e5faab127b5d580b02d9e3a87b00b7f

Verschillende scouts waren donderdagavond hard aan het werk aan een zendtoren. Die maken ze zelf en volledig van hout voor Jota-Joti, een internationaal scoutevenement dat vrijdagavond en zaterdag plaatsvindt.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Verschillende scouts waren donderdagavond hard aan het werk om een zendtoren te maken. Die maken ze zelf en volledig van hout, voor Jota-Joti, een internationaal scoutevenement dat vrijdagavond en zaterdag plaatsvindt.

“De toren is 15 meter hoog, plus een antenne van 6 meter die er nog op wordt gezet”, legt Willy Visser van scoutingvereniging Tesra uit. “We hebben er veel hout en mankracht voor nodig, maar iedereen doet zijn stinkende best.”

Scouts over de hele wereld leggen dit weekend contact met elkaar via amateurradio en internet. Bij Tesra vinden er zaterdag ook allerlei activiteiten plaats zoals een escape room en levend mijnenveger.

Lees ook

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.