gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zelfgebouwde zendtoren van scouts voor Jota-Joti

4e5faab127b5d580b02d9e3a87b00b7f

Verschillende scouts waren donderdagavond hard aan het werk aan een zendtoren. Die maken ze zelf en volledig van hout voor Jota-Joti, een internationaal scoutevenement dat vrijdagavond en zaterdag plaatsvindt.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Verschillende scouts waren donderdagavond hard aan het werk om een zendtoren te maken. Die maken ze zelf en volledig van hout, voor Jota-Joti, een internationaal scoutevenement dat vrijdagavond en zaterdag plaatsvindt.

“De toren is 15 meter hoog, plus een antenne van 6 meter die er nog op wordt gezet”, legt Willy Visser van scoutingvereniging Tesra uit. “We hebben er veel hout en mankracht voor nodig, maar iedereen doet zijn stinkende best.”

Scouts over de hele wereld leggen dit weekend contact met elkaar via amateurradio en internet. Bij Tesra vinden er zaterdag ook allerlei activiteiten plaats zoals een escape room en levend mijnenveger.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.