gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zelfkritische Slory op schot voor FC Dordrecht: 'Ik moet ook leren genieten'

a8a8decea82dfda2be47f340c15246b7

Jaden Slory was zaterdag opnieuw belangrijk voor FC Dordrecht. De Feyenoord-huurling zorgde bij Helmond Sport al voor een vroege beslissing (0-1) en liet daarmee zijn doelpuntenteller oplopen naar acht dit seizoen. Daar zaten opvallend veel 'pareltjes' tussen. Kan Slory ook 'lelijke' goals maken?

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Die opmerking heb ik vaker gekregen", lacht de pas 19-jarige buitenspeler als hij die vraag voorgeschoteld krijgt. "Ze tellen allemaal voor één. Het is lekker dat de goals er zo ingaan, maar het belangrijkste is de drie punten."

Twee keepers in het doel
Daarin had doelman Celton Biai, die zich vooral in de slotfase onderscheidde met knappe saves, het belangrijkste aandeel. Trainer Melvin Boel was na afloop dan ook complimenteus voor de Portugese goalie. "Ik zei tegen Adrie Bogers (interim-trainer Helmond Sport, red.): 'Het lijkt wel alsof we vandaag met twee man in het doel stonden'. Celton pakte alles en we weten ook wat hij kan. Het is mooi voor hem dat hij dat kan laten zien", zegt Boel.

Toch is Slory degene die zich aanvallend opnieuw onderscheidde. In de afgelopen vier duels was hij drie keer trefzeker en één keer de aangever. De goal in Helmond, een afstandsschot in de kruising, past vanzelfsprekend in zijn lijstje van fraaiste treffers dit seizoen.

Maar zijn állermooiste van dit voetbaljaar? Slory twijfelt. "Die bij Vitesse was nog iets mooier, maar ehm... die tegen Jong AZ trouwens ook. Ook dit was een mooie."

Let op: de tekst gaat verder onder de video
Ondanks dat is het voor de buitenspeler niet altijd rozegeur en maneschijn. De Feyenoord-huurling wil naar eigen zeggen 'nog dreigender zijn' voor FC Dordrecht, 'en die dreiging langer vol kunnen houden'. Maar niet alles lukt. Hij kan uitgebreid balen na een mislukte actie en laat zijn mimiek dan boekdelen spreken.

Leren genieten
"Als topsporter ben ik nooit tevreden, maar ik moet ook leren genieten van deze momenten. Ik geniet ook wel, maar in het veld baal ik van sommige momenten die beter kunnen", maakt Slory duidelijk. "Maar als ik goals en acties terugzie, kan ik wel genieten van deze prestatie van het team."

Wel erkent hij dat FC Dordrecht het in Helmond veel eerder had moeten beslissen. "Als je zelf je kansen niet afmaakt, blijft het spannend tot de laatste seconde", zegt Slory, die vanaf de bank toekeek hoe zijn ploeg in de slotfase op de been bleef. "Met dank aan Celton."

Twee debutanten
Boel liet in dat slot twee winterse versterkingen debuteren: middenvelder Lawson Sunderland en aanvaller Tom Sanne. "Het is een groot compliment aan de club en de andere spelers dat zij echt in staat zijn om jongens op te vangen. Niet alleen de spelers, ook teammanager Roman Bussem brengt op vrije dagen jongens bij elkaar en gaat met ze lunchen om daar vriendschappen te laten ontstaan", benadrukt hij.

Door de zege in Helmond heroverde FC Dordrecht de derde plek in de Keuken Kampioen Divisie. Wel kan de Krommedijkclub op doelsaldo voorbij worden gestoken door SC Cambuur, dat het maandagavond opneemt tegen Jong PSV.

Lees meer over:

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.