Dordrecht, Netherlands

Zesduizend bekeuringen in autoluwe binnenstad

Het negeren van een inrij-verbod in de autoluwe Dordtse binnenstad heeft tot nu toe zesduizend bekeuringen opgeleverd. Vorig jaar werden de pollers vervangen door een systeem met camera’s, die op veertien plekken rond het centrum de kentekens van passerende auto’s scannen.
Jordy Nijenhuis | 8 juni 2021 17:25 | Aangepast op 8 juni 2021 17:25
Na een gewenningsperiode werd op 12 augustus vorig jaar begonnen met handhaving. Wie voor de eerste keer in de fout gaat krijgt een waarschuwing. Bij herhaling volgt een geldboete, die kan oplopen tot 140 euro. De ‘opbrengst’ gaat overigens niet naar Dordt, maar de Staatskas.


Volgens een woordvoerder van de gemeente is er een afnemende trend te bespeuren in het aantal bekeuringen. Opmerkelijk is dat er een groep hardnekkige automobilisten is, die stelselmatig op de bon geslingerd wordt.

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...