Dordrecht, Netherlands

Zesduizend bekeuringen in autoluwe binnenstad

Het negeren van een inrij-verbod in de autoluwe Dordtse binnenstad heeft tot nu toe zesduizend bekeuringen opgeleverd. Vorig jaar werden de pollers vervangen door een systeem met camera’s, die op veertien plekken rond het centrum de kentekens van passerende auto’s scannen.
Jordy Nijenhuis | 8 juni 2021 17:25 | Aangepast op 8 juni 2021 17:25
Na een gewenningsperiode werd op 12 augustus vorig jaar begonnen met handhaving. Wie voor de eerste keer in de fout gaat krijgt een waarschuwing. Bij herhaling volgt een geldboete, die kan oplopen tot 140 euro. De ‘opbrengst’ gaat overigens niet naar Dordt, maar de Staatskas.


Volgens een woordvoerder van de gemeente is er een afnemende trend te bespeuren in het aantal bekeuringen. Opmerkelijk is dat er een groep hardnekkige automobilisten is, die stelselmatig op de bon geslingerd wordt.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...