Dordrecht, Netherlands

Zestien jaar en de politiek in

Nummer 15 op de kandidatenlijst van de VVD in Dordrecht is Floris Roggekamp en hij is zestien jaar oud. Waarschijnlijk wordt hij dus niet in de raad gekozen. Maar je weet maar nooit, denkt hij zelf.
Gert van der Steen | 27 november 2017 11:58 | Aangepast op 27 november 2017 11:58
Hij heeft toch nog negen jaar op dit moment moeten wachten, want hij is al vanaf zijn zevende jaar in politiek geïnteresseerd. En als hij gekozen zou worden mag hij nog niet in de raad plaatsnemen. Daarvoor moet hij 18 zijn. Een andere kandidaat zou dus tijdelijk zijn zetel moeten innemen.

Een van zijn belangrijkste punten zou zijn om via beter gebruik van sociale media meer mensen te betrekken bij de discussie in de politiek. Daarmee zou de achterkamertjes-cultuur verleden tijd zijn. En natuurlijk minder regels voor het organiseren van evenementen. Dat is nu te moeilijk en als er geen evenementen zijn leeft Dordrecht niet.

Zijn toekomst ligt in de politiek. Daarvan is hij in ieder geval overtuigd.

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Dubbel pech op deze snelweg: in beide richtingen ongeluk gebeurd

Het was op de A15 tussen Hardinxveld-Giessendam en knooppunt Gorinchem maandagochtend al vroeg erg d...

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...