gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zestien jaar en de politiek in

Nummer 15 op de kandidatenlijst van de VVD in Dordrecht is Floris Roggekamp en hij is zestien jaar oud. Waarschijnlijk wordt hij dus niet in de raad gekozen. Maar je weet maar nooit, denkt hij zelf.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hij heeft toch nog negen jaar op dit moment moeten wachten, want hij is al vanaf zijn zevende jaar in politiek geïnteresseerd. En als hij gekozen zou worden mag hij nog niet in de raad plaatsnemen. Daarvoor moet hij 18 zijn. Een andere kandidaat zou dus tijdelijk zijn zetel moeten innemen.

Een van zijn belangrijkste punten zou zijn om via beter gebruik van sociale media meer mensen te betrekken bij de discussie in de politiek. Daarmee zou de achterkamertjes-cultuur verleden tijd zijn. En natuurlijk minder regels voor het organiseren van evenementen. Dat is nu te moeilijk en als er geen evenementen zijn leeft Dordrecht niet.

Zijn toekomst ligt in de politiek. Daarvan is hij in ieder geval overtuigd.

Lees ook

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.