Dordrecht, Netherlands

Ziek van PFOA

Zo’n 20 oud-medewerkers van Dupont hebben zich bij vakbond FNV gemeld met klachten die mogelijk zijn veroorzaakt door PFOA. Dat meldt rijnmond.nl
Peter Tromp | 23 juni 2016 10:17 | Aangepast op 23 juni 2016 10:17
Het Bureau Beroepsziekten van de FNV weet niet of de gezondheidsklachten van de oud-medewerkers ook daadwerkelijk zijn veroorzaakt door het werken met PFOA.


Afgelopen woensdagavond was er weer een informatie-avond voor oud-medewerkers van het chemieconcern.


PFOA werd jarenlang gebruikt voor de productie van Teflon. Volgens Dupont werd altijd gewerkt volgens de voorschriften. Het bedrijf is inmiddels overgenomen door Chemours.


In de Verenigde Staten zijn inmiddels 3500 zaken aangespannen van mensen die zeggen ziek te zijn geworden door het mogelijk kankerverwekkende PFOA.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...

De Stemming in Dordrecht: ‘De zorg, dat is een catastrofe'

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Man die dreigt met mes te komen, mag ziekenhuis voorlopig niet in

Een 47-jarige man, die telefonisch een doodsbedreiging zou hebben geuit naar personeel van het Alber...

Gevangene overleden na brand in cel

Bij een brand in een gevangeniscel in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand om het ...

Nieuw plan voor weren vervuilend transport, maar opnieuw veel kritiek

GroenLinks doet opnieuw een poging om een emissievrije zone voor stadslogistiek in de binnenstad van...

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...