gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis Amstelwijck verhuist

Ziekenhuis Amstelwijck staat vanaf eind dit jaar leeg. De laatste afdelingen verhuizen naar een nieuw multifunctioneel zorggebouw. Een koper voor het complex is nog altijd niet gevonden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De afdelingen dermatologie en oogheelkunde verhuizen begin december naar de nieuwbouw naast locatie Dordwijk. Het Albert Schweitzer-ziekenhuis huurt daar een verdieping die met een luchtbrug is verbonden met het ziekenhuis. Het pand is nog niet klaar. De oplevering vindt plaats in oktober. Ook revalidatiecentra Rijndam en Crabbehoff, orthopedische hulpmiddelenleverancier Livit en fysiotherapie Fysioo huren ruimtes in het nieuwe gebouw.


Ziekenhuis Amstelwijck zou eigenlijk twee jaar geleden al worden gesloten, maar dat durfde het ziekenhuisbestuur niet aan. Nieuwbouw en verhuizing was toen te duur.


Amstelwijck is gestart als Diaconessenhuis Refaja. De eerste paal ging in 1967 de grond in. De opening vond plaats in 1970. Na een fusie in 1999 werd het onderdeel van het Albert Schweitzerziekenhuis.


De toekomst van Amstelwijck aan het van der Steenhovenplein is onduidelijk. Hoewel het complex al geruime tijd te koop staat, heeft zich nog geen koper gemeld.

Lees ook

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.