gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis Amstelwijck verhuist

Ziekenhuis Amstelwijck staat vanaf eind dit jaar leeg. De laatste afdelingen verhuizen naar een nieuw multifunctioneel zorggebouw. Een koper voor het complex is nog altijd niet gevonden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De afdelingen dermatologie en oogheelkunde verhuizen begin december naar de nieuwbouw naast locatie Dordwijk. Het Albert Schweitzer-ziekenhuis huurt daar een verdieping die met een luchtbrug is verbonden met het ziekenhuis. Het pand is nog niet klaar. De oplevering vindt plaats in oktober. Ook revalidatiecentra Rijndam en Crabbehoff, orthopedische hulpmiddelenleverancier Livit en fysiotherapie Fysioo huren ruimtes in het nieuwe gebouw.


Ziekenhuis Amstelwijck zou eigenlijk twee jaar geleden al worden gesloten, maar dat durfde het ziekenhuisbestuur niet aan. Nieuwbouw en verhuizing was toen te duur.


Amstelwijck is gestart als Diaconessenhuis Refaja. De eerste paal ging in 1967 de grond in. De opening vond plaats in 1970. Na een fusie in 1999 werd het onderdeel van het Albert Schweitzerziekenhuis.


De toekomst van Amstelwijck aan het van der Steenhovenplein is onduidelijk. Hoewel het complex al geruime tijd te koop staat, heeft zich nog geen koper gemeld.

Lees ook

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.