gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis Amstelwijck verhuist

Ziekenhuis Amstelwijck staat vanaf eind dit jaar leeg. De laatste afdelingen verhuizen naar een nieuw multifunctioneel zorggebouw. Een koper voor het complex is nog altijd niet gevonden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De afdelingen dermatologie en oogheelkunde verhuizen begin december naar de nieuwbouw naast locatie Dordwijk. Het Albert Schweitzer-ziekenhuis huurt daar een verdieping die met een luchtbrug is verbonden met het ziekenhuis. Het pand is nog niet klaar. De oplevering vindt plaats in oktober. Ook revalidatiecentra Rijndam en Crabbehoff, orthopedische hulpmiddelenleverancier Livit en fysiotherapie Fysioo huren ruimtes in het nieuwe gebouw.


Ziekenhuis Amstelwijck zou eigenlijk twee jaar geleden al worden gesloten, maar dat durfde het ziekenhuisbestuur niet aan. Nieuwbouw en verhuizing was toen te duur.


Amstelwijck is gestart als Diaconessenhuis Refaja. De eerste paal ging in 1967 de grond in. De opening vond plaats in 1970. Na een fusie in 1999 werd het onderdeel van het Albert Schweitzerziekenhuis.


De toekomst van Amstelwijck aan het van der Steenhovenplein is onduidelijk. Hoewel het complex al geruime tijd te koop staat, heeft zich nog geen koper gemeld.

Lees ook

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

fatbike 1

Komt er een fatbikeverbod in Papendrecht? Gemeenteraad verdeeld over aanpak

Het leek een gelopen race, maar het tijdelijk college van Papendrecht krijgt een voorgesteld fatbikeverbod niet zomaar door de raad. Vanuit de gemeenteraad klinkt er donderdagavond namelijk veel kritiek op het plan. Zo wordt er geopperd om eerst meer te handhaven op de bestaande regels. “Ik denk dat er flinke boetes moeten worden uitgedeeld voordat het anders wordt”, vertelt D66-raadslid Trijntje van Es.