gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis Amstelwijck verhuist

Ziekenhuis Amstelwijck staat vanaf eind dit jaar leeg. De laatste afdelingen verhuizen naar een nieuw multifunctioneel zorggebouw. Een koper voor het complex is nog altijd niet gevonden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De afdelingen dermatologie en oogheelkunde verhuizen begin december naar de nieuwbouw naast locatie Dordwijk. Het Albert Schweitzer-ziekenhuis huurt daar een verdieping die met een luchtbrug is verbonden met het ziekenhuis. Het pand is nog niet klaar. De oplevering vindt plaats in oktober. Ook revalidatiecentra Rijndam en Crabbehoff, orthopedische hulpmiddelenleverancier Livit en fysiotherapie Fysioo huren ruimtes in het nieuwe gebouw.


Ziekenhuis Amstelwijck zou eigenlijk twee jaar geleden al worden gesloten, maar dat durfde het ziekenhuisbestuur niet aan. Nieuwbouw en verhuizing was toen te duur.


Amstelwijck is gestart als Diaconessenhuis Refaja. De eerste paal ging in 1967 de grond in. De opening vond plaats in 1970. Na een fusie in 1999 werd het onderdeel van het Albert Schweitzerziekenhuis.


De toekomst van Amstelwijck aan het van der Steenhovenplein is onduidelijk. Hoewel het complex al geruime tijd te koop staat, heeft zich nog geen koper gemeld.

Lees ook

pexels-jan-van-der-wolf-11680885-33307521.jpg

Ouderen, onder wie 96-jarige, opgelicht: met hun passen gepind in deze streek

De bankpas van een opgelichte man uit het Limburgse Vaals is eerder dit jaar gebruikt in onder meer Hardinxveld-Giessendam. Ook de pas in een andere oplichtingszaak, in Lopik, is in onze streek gebruikt. De politie is op zoek naar de verdachten en heeft beelden verspreid.

IMG_8768.jpg

Pech voor wielerliefhebbers in onze streek: Dit jaar geen etappe van hernoemde Tour of Holland

Liefhebbers van het bezoeken van wielerwedstrijden worden dit jaar teleurgesteld. De editie van de Eneco Tour 2026 (vorig jaar nog Tour of Holland) zal namelijk dit jaar niet door de streek trekken. De reden: Door de sluiting van de Papendrechtse brug zijn er te weinig ontsluitingswegen over voor normaal verkeer op het moment dat de koers door de streek trekt.

ep en vloet vrijwilligers

Vrijwilligersorganisatie Ep en Vloet naar Albanië om weeskinderen te helpen

Ep en Vloet, een vrijwilligersorganisatie uit Hardinxveld-Giessendam, gaat met tien vrijwilligers naar Albanië. Tijdens een 10-daags project gaan de vrijwilligers werkzaamheden verrichten om de leefomstandigheden van weeskinderen te verbeteren.

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.