Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuis blijft tropenartsen opleiden

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis blijft tropenartsen opleiden. Steeds meer ziekenhuizen stoppen ermee. Ze vinden het te duur. Aan betrokken ministeries is gevraagd met geld over de brug te komen om de opleiding te behouden.
Peter Tromp | 15 februari 2018 09:35 | Aangepast op 15 februari 2018 09:35
“Het instant houden van de artsenopleiding voor Tropengeneeskunde zijn wij alleen al moreel verplicht aan Albert Schweitzer, onze naamgever¨, zegt bestuursvoorzitter Peter van der Meer van het Albert Schweitzer-ziekenhuis. Schweitzer was tropenarts. ¨Hij is er het bewijs van hoe waardevol het is om armere landen ondersteuning te bieden uit solidariteit.” Het ziekenhuis in Dordrecht blijft twee opleidingsplaatsen aanbieden voor Internationale Gezondheidzorg en Tropengeneeskunde, zoals de vervolgopleiding tot tropenarts officieel heet. Op dit moment lopen er zelfs drie artsen rond die de opleiding volgen.

Probleem is dat het Rijk de erkende opleiding niet financiert. Basisartsen die worden opgeleid tot tropenarts moeten zelf al 10.000 euro meebetalen en ook de ziekenhuizen kost het geld. Het aantal opleidingsplaatsen neemt af, omdat ziekenhuizen de kosten niet langer willen betalen. Gevreesd wordt dat de, in de wereld unieke, opleiding langzaamaan verdwijnt. Bestuursvoorzitter van het Albert Schweitzer-ziekenhuis Peter van der Velden heeft aan betrokken ministeries gevraagd met geld over de brug te komen.&t=1s

Lees ook

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...