gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis blijft tropenartsen opleiden

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis blijft tropenartsen opleiden. Steeds meer ziekenhuizen stoppen ermee. Ze vinden het te duur. Aan betrokken ministeries is gevraagd met geld over de brug te komen om de opleiding te behouden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Het instant houden van de artsenopleiding voor Tropengeneeskunde zijn wij alleen al moreel verplicht aan Albert Schweitzer, onze naamgever¨, zegt bestuursvoorzitter Peter van der Meer van het Albert Schweitzer-ziekenhuis. Schweitzer was tropenarts. ¨Hij is er het bewijs van hoe waardevol het is om armere landen ondersteuning te bieden uit solidariteit.” Het ziekenhuis in Dordrecht blijft twee opleidingsplaatsen aanbieden voor Internationale Gezondheidzorg en Tropengeneeskunde, zoals de vervolgopleiding tot tropenarts officieel heet. Op dit moment lopen er zelfs drie artsen rond die de opleiding volgen.

Probleem is dat het Rijk de erkende opleiding niet financiert. Basisartsen die worden opgeleid tot tropenarts moeten zelf al 10.000 euro meebetalen en ook de ziekenhuizen kost het geld. Het aantal opleidingsplaatsen neemt af, omdat ziekenhuizen de kosten niet langer willen betalen. Gevreesd wordt dat de, in de wereld unieke, opleiding langzaamaan verdwijnt. Bestuursvoorzitter van het Albert Schweitzer-ziekenhuis Peter van der Velden heeft aan betrokken ministeries gevraagd met geld over de brug te komen.&t=1s

Lees ook

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”