gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis blijft tropenartsen opleiden

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis blijft tropenartsen opleiden. Steeds meer ziekenhuizen stoppen ermee. Ze vinden het te duur. Aan betrokken ministeries is gevraagd met geld over de brug te komen om de opleiding te behouden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Het instant houden van de artsenopleiding voor Tropengeneeskunde zijn wij alleen al moreel verplicht aan Albert Schweitzer, onze naamgever¨, zegt bestuursvoorzitter Peter van der Meer van het Albert Schweitzer-ziekenhuis. Schweitzer was tropenarts. ¨Hij is er het bewijs van hoe waardevol het is om armere landen ondersteuning te bieden uit solidariteit.” Het ziekenhuis in Dordrecht blijft twee opleidingsplaatsen aanbieden voor Internationale Gezondheidzorg en Tropengeneeskunde, zoals de vervolgopleiding tot tropenarts officieel heet. Op dit moment lopen er zelfs drie artsen rond die de opleiding volgen.

Probleem is dat het Rijk de erkende opleiding niet financiert. Basisartsen die worden opgeleid tot tropenarts moeten zelf al 10.000 euro meebetalen en ook de ziekenhuizen kost het geld. Het aantal opleidingsplaatsen neemt af, omdat ziekenhuizen de kosten niet langer willen betalen. Gevreesd wordt dat de, in de wereld unieke, opleiding langzaamaan verdwijnt. Bestuursvoorzitter van het Albert Schweitzer-ziekenhuis Peter van der Velden heeft aan betrokken ministeries gevraagd met geld over de brug te komen.&t=1s

Lees ook

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”