gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis blijft tropenartsen opleiden

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis blijft tropenartsen opleiden. Steeds meer ziekenhuizen stoppen ermee. Ze vinden het te duur. Aan betrokken ministeries is gevraagd met geld over de brug te komen om de opleiding te behouden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Het instant houden van de artsenopleiding voor Tropengeneeskunde zijn wij alleen al moreel verplicht aan Albert Schweitzer, onze naamgever¨, zegt bestuursvoorzitter Peter van der Meer van het Albert Schweitzer-ziekenhuis. Schweitzer was tropenarts. ¨Hij is er het bewijs van hoe waardevol het is om armere landen ondersteuning te bieden uit solidariteit.” Het ziekenhuis in Dordrecht blijft twee opleidingsplaatsen aanbieden voor Internationale Gezondheidzorg en Tropengeneeskunde, zoals de vervolgopleiding tot tropenarts officieel heet. Op dit moment lopen er zelfs drie artsen rond die de opleiding volgen.

Probleem is dat het Rijk de erkende opleiding niet financiert. Basisartsen die worden opgeleid tot tropenarts moeten zelf al 10.000 euro meebetalen en ook de ziekenhuizen kost het geld. Het aantal opleidingsplaatsen neemt af, omdat ziekenhuizen de kosten niet langer willen betalen. Gevreesd wordt dat de, in de wereld unieke, opleiding langzaamaan verdwijnt. Bestuursvoorzitter van het Albert Schweitzer-ziekenhuis Peter van der Velden heeft aan betrokken ministeries gevraagd met geld over de brug te komen.&t=1s

Lees ook

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.