gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis blijft tropenartsen opleiden

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis blijft tropenartsen opleiden. Steeds meer ziekenhuizen stoppen ermee. Ze vinden het te duur. Aan betrokken ministeries is gevraagd met geld over de brug te komen om de opleiding te behouden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Het instant houden van de artsenopleiding voor Tropengeneeskunde zijn wij alleen al moreel verplicht aan Albert Schweitzer, onze naamgever¨, zegt bestuursvoorzitter Peter van der Meer van het Albert Schweitzer-ziekenhuis. Schweitzer was tropenarts. ¨Hij is er het bewijs van hoe waardevol het is om armere landen ondersteuning te bieden uit solidariteit.” Het ziekenhuis in Dordrecht blijft twee opleidingsplaatsen aanbieden voor Internationale Gezondheidzorg en Tropengeneeskunde, zoals de vervolgopleiding tot tropenarts officieel heet. Op dit moment lopen er zelfs drie artsen rond die de opleiding volgen.

Probleem is dat het Rijk de erkende opleiding niet financiert. Basisartsen die worden opgeleid tot tropenarts moeten zelf al 10.000 euro meebetalen en ook de ziekenhuizen kost het geld. Het aantal opleidingsplaatsen neemt af, omdat ziekenhuizen de kosten niet langer willen betalen. Gevreesd wordt dat de, in de wereld unieke, opleiding langzaamaan verdwijnt. Bestuursvoorzitter van het Albert Schweitzer-ziekenhuis Peter van der Velden heeft aan betrokken ministeries gevraagd met geld over de brug te komen.&t=1s

Lees ook

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.