gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis Dordrecht kan evacuatie aan

Een evacuatie van patiënten uit het ziekenhuis in Dordrecht verloopt sneller dan die gisteren in Amsterdam. Het Albert Schweitzerziekenhuis ziet ook geen aanleiding om oefenscenario's aan te passen. Dat zegt een woordvoerder van Albert Schweitzer.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het VU Medisch Centrum in Amsterdam is tot diep in de nacht bezig geweest om patiënten het gebouw uit te krijgen. Dinsdagochtend liep de kelder onder water door een lek. Liften moesten met de hand worden bediend. Militairen hielpen mee. "Het aantal patiënten in Dordrecht is vergelijkbaar met dat in het VU, maar ons gebouw is veel kleiner. Onze uitgangen liggen dichter bij de afdelingen", zegt persvoorlichter Frank van den Elsen, "Ik weet ook niet waarom het in Amsterdam zo lang duurde. Misschien omdat er geen accuut gevaar was." In Dordrecht worden regelmatig oefeningen gehouden. Ook met scenario's waarin de liften het niet meer doen. Die zakken dan automatisch naar de begane grond waar de deuren open gaan. Bedrijfshulpverleners worden opgeroepen bedlegerige patiënten te evacueren. Het ziekenhuis beschikt onder meer over speciale matten waarmee patiënten de trap af kunnen glijden.

Het Albert Schweitzerziekenhuis had vorige week zelf te kampen met wateroverlast door het noodweer. In de vestiging in Sliedrecht liep de kelder vol water. Een operatiekamer kon een week niet worden gebruikt, omdat alles nat was geworden. In Dordwijk in Dordrecht liep de kruipruimte vol en in Amstelwijck stroomden de wc's over, maar in alle situaties hoefde niemand geëvacueerd te worden.

Lees ook

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.