gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis Dordrecht kan evacuatie aan

Een evacuatie van patiënten uit het ziekenhuis in Dordrecht verloopt sneller dan die gisteren in Amsterdam. Het Albert Schweitzerziekenhuis ziet ook geen aanleiding om oefenscenario's aan te passen. Dat zegt een woordvoerder van Albert Schweitzer.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het VU Medisch Centrum in Amsterdam is tot diep in de nacht bezig geweest om patiënten het gebouw uit te krijgen. Dinsdagochtend liep de kelder onder water door een lek. Liften moesten met de hand worden bediend. Militairen hielpen mee. "Het aantal patiënten in Dordrecht is vergelijkbaar met dat in het VU, maar ons gebouw is veel kleiner. Onze uitgangen liggen dichter bij de afdelingen", zegt persvoorlichter Frank van den Elsen, "Ik weet ook niet waarom het in Amsterdam zo lang duurde. Misschien omdat er geen accuut gevaar was." In Dordrecht worden regelmatig oefeningen gehouden. Ook met scenario's waarin de liften het niet meer doen. Die zakken dan automatisch naar de begane grond waar de deuren open gaan. Bedrijfshulpverleners worden opgeroepen bedlegerige patiënten te evacueren. Het ziekenhuis beschikt onder meer over speciale matten waarmee patiënten de trap af kunnen glijden.

Het Albert Schweitzerziekenhuis had vorige week zelf te kampen met wateroverlast door het noodweer. In de vestiging in Sliedrecht liep de kelder vol water. Een operatiekamer kon een week niet worden gebruikt, omdat alles nat was geworden. In Dordwijk in Dordrecht liep de kruipruimte vol en in Amstelwijck stroomden de wc's over, maar in alle situaties hoefde niemand geëvacueerd te worden.

Lees ook

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.