Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuis Dordrecht kan evacuatie aan

Een evacuatie van patiënten uit het ziekenhuis in Dordrecht verloopt sneller dan die gisteren in Amsterdam. Het Albert Schweitzerziekenhuis ziet ook geen aanleiding om oefenscenario's aan te passen. Dat zegt een woordvoerder van Albert Schweitzer.
Peter Tromp | 9 september 2015 11:38 | Aangepast op 9 september 2015 11:38
Het VU Medisch Centrum in Amsterdam is tot diep in de nacht bezig geweest om patiënten het gebouw uit te krijgen. Dinsdagochtend liep de kelder onder water door een lek. Liften moesten met de hand worden bediend. Militairen hielpen mee. "Het aantal patiënten in Dordrecht is vergelijkbaar met dat in het VU, maar ons gebouw is veel kleiner. Onze uitgangen liggen dichter bij de afdelingen", zegt persvoorlichter Frank van den Elsen, "Ik weet ook niet waarom het in Amsterdam zo lang duurde. Misschien omdat er geen accuut gevaar was." In Dordrecht worden regelmatig oefeningen gehouden. Ook met scenario's waarin de liften het niet meer doen. Die zakken dan automatisch naar de begane grond waar de deuren open gaan. Bedrijfshulpverleners worden opgeroepen bedlegerige patiënten te evacueren. Het ziekenhuis beschikt onder meer over speciale matten waarmee patiënten de trap af kunnen glijden.

Het Albert Schweitzerziekenhuis had vorige week zelf te kampen met wateroverlast door het noodweer. In de vestiging in Sliedrecht liep de kelder vol water. Een operatiekamer kon een week niet worden gebruikt, omdat alles nat was geworden. In Dordwijk in Dordrecht liep de kruipruimte vol en in Amstelwijck stroomden de wc's over, maar in alle situaties hoefde niemand geëvacueerd te worden.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 8 jan 2026 17:05

Lees ook

Dordtse raad blikt terug op gladheidsbestrijding: ‘Veel verbetering mogelijk’

“We gaan de routekaart voor dit weer nogmaals evalueren”, belooft wethouder Marc Merx aan de raad. V...

LUISTER: ‘Ik word door ouderen uitgescholden.’ Een podcast over fatbikejeugd

Ze zouden ouderen omverrijden, spugen, schelden of zelfs een supermarkt binnenrijden. Of je het nu m...

Op de markt van je zooi af: bij deze mobiele milieuwagen kan het

Geen tijd of mogelijkheid om met je chemisch- of elektrisch afval naar een milieustraat te rijden? I...

Jonge dealer op heterdaad betrapt: grote hoeveelheid drugs in auto

De politie van Dordrecht heeft een jonge drugsdealer op heterdaad betrapt. Dat gebeurde al op donder...

Opnieuw peperdure behandeling voor Jetske, maar die wordt niet vergoed: 'Oneerlijk'

Jetske Postma is opzoek naar geld voor een peperdure behandeling in het buitenland. Aankomende donde...

Nieuwe Kinderraad geïnstalleerd: ‘Geen beleid over kinderen, maar mét ze’

“Ik beloof dat...”, spreken 18 nieuwe Kinderraadsleden de burgemeester van Sliedrecht toe. De Kinder...