gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis gaat samenwerken met verpleeghuizen: “Anders was het hier nu twee keer zo druk geweest.”

7aaeb83838c6cec60ea5a1cd4f7f56a2.jpg

Het Albert Schweitzer ziekenhuis is druk bezig om de toestroom aan coronapatiënten aan te blijven kunnen. Het ziekenhuis kampt met flink ziekteverzuim onder het personeel, “maar tot nu toe gaat het nog net.” Om dat zo te houden wordt onder meer samengewerkt met verpleegtehuizen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Samenwerken

Per dag zijn er soms wel 25 coronagerelateerde ziekmeldingen onder het ziekenhuispersoneel. Toch moet de zorg zo veel mogelijk door blijven draaien, voor zowel coronapatiënten als andere zieken, zegt directeur Peter van der Meer. “De besmettingen in het land en in de regio nemen toe, dus in het ziekenhuis ook. We hebben honderden collega’s die besmet zijn of zijn geweest. Het is echt enorm.”

Het ziekenhuis heeft daarom een uitzendbureau ingeschakeld, maar ook daar is een tekort aan zorgpersoneel. Het Albert Schweitzer wil daarom ook samenwerken met verpleeghuizen zoals Het Parkhuis en Rivas. “De werkdruk op gezond personeel neemt enorm toe. We kunnen aan een aantal knoppen draaien: minder bedden in de kliniek zodat de zorgkwaliteit gewaarborgd blijft, niet-acute operaties afzeggen, en bedden vrijmaken door patiënten het laatste stukje revalidatie in een verpleegtehuis te laten doen.”

Het is de bedoeling dat zowel covid- als noncovid-patiënten worden uitgeplaatst naar verpleegtehuizen waar zij verdere zorg ontvangen tot ze naar huis kunnen. “Zij zijn daar heel creatief naar aan het kijken. In het ziekenhuis houden we op die manier voldoende bedden vrij: als we de hulp van verpleeghuizen niet hadden gehad, dan was het hier twee keer zo druk geweest."

Opschalen en overplaatsen

Het ziekenhuis kondigde twee weken geleden aan op te schalen naar fase 3, waarbij er capaciteit is voor 3 coronapatiënten op de IC en 9 op de afdeling. In de praktijk draait het Albert Schweitzer nu echter al langere tijd op fase 5, wat 6 IC-bedden en 35 bedden op de covid-afdelingen inhoudt. Dat is omdat het aantal besmettingen in onze regio harder stijgt dan in de rest van het land.

Toch is de druk op de zorg nog te overzien, zegt van der Meer. “We dachten deze week een derde corona-afdeling te moeten openen, maar dat is nog niet nodig. We kunnen binnen 48 uur opschalen, maar dankzij de samenwerking met verpleeghuizen en overplaatsing naar andere ziekenhuizen redden we het tot nu toe.”

Van der Meer geeft aan dat de overplaatsingen een stuk gestroomlijnder gaan dan een aantal weken terug. “Maar als het aantal patiënten blijft toenemen zitten andere ziekenhuizen ook vol, en dan kunnen die niemand meer van ons overnemen.” Momenteel plaatst onze regio 20 tot 25 covidpatiënten per dag over naar een andere regio. “Patiënten vinden dat pijnlijk, maar we bespreken het goed en ze hebben ook echt wel begrip voor de situatie.”

Personeel gezocht

Hoe zit het met de moraal onder het personeel? “Die is goed, al merk ik zowel in het ziekenhuis zelf als in de maatschappij dat er veel vermoeidheid is. Ik heb tegen iedereen gezegd: ‘het wordt een marathon.’ We moeten voor onszelf en de patiënten blijven zorgen.”

Van der Meer verwacht dat zowel het aantal patiënten als zieke personeelsleden nog wel even blijft groeien de komenden maanden. “Daarom roep ik iedereen op met een achtergrond in de zorg zich bij het ziekenhuis te melden: Kom werken als je kan.”

Lees ook

Still vluchtelingenopvang HAGI.png

In dit voormalig kantoorpand gaan Oekraïense vluchtelingen opgevangen worden

Maximaal honderd Oekraïense vluchtelingen kunnen vanaf komende zomer gehuisvest worden aan de Hakgriend 22 in Hardinxveld-Giessendam. Het huurcontract voor het gebouw is door de gemeente ondertekend. De gemeente gaat nu aan de slag met het verbouwen en inrichten van de opvanglocatie.

plucheplakkers dirk kuijt.png

Dirk Kuijt openhartig in gesprek met De Plucheplakkers: ‘Op mijn plek in Dordt’

In een nieuwe aflevering van De Plucheplakkers schuift niemand minder dan de hoofdtrainer van de Schapekoppen aan. Kattukker Kuijt vertelt over zijn tijd tot nu toe aan de Krommedijk en de ervaringen die hij meeneemt van topcoaches als Rafael Benítez en Louis van Gaal. En ook dat FC Dordrecht niet zijn eerste keus was.

Foto duidingsdebat.png

VERKIEZINGEN

De grootste, maar nu al buitenspel: GroenLinks-PvdA ‘Niet stabiel genoeg’

Het zal heel lastig worden voor GroenLinks-PvdA om zicht te houden op een nieuwe ronde in het Dordtse stadsbestuur. Zowel de verkenner als een meerderheid van de gemeenteraad heeft grote twijfels bij een samenwerking tussen die partij en de VVD. Een verdere zoektocht naar een gemeentebestuur met zowel GroenLinks-PvdA als VVD wordt ook “niet opportuun” geacht.

VanPeltRecycling2.png

Geld verdienen door oude elektrische apparaten in te leveren: ‘Het goud ligt op straat’

De prijzen van metaalsoorten zoals goud, zilver en koper gaan door het dak. Particulieren maken daardoor steeds vaker de overstap van milieustraat naar handelaar: Daar krijgen ze namelijk geld voor oude computers of kabels die het niet meer doen.

VrijheidsdebatDordt.png

Leerlingen Johan de Witt winnen vrijheidsdebat: ‘Je mening in het debat doet er toe’

Vrijheid, veiligheid én hoe om te gaan met een eventueel dreigende oorlog? Onderwerpen die in de Nederlandse politiek vaak worden behandeld in debatten. Maar hoe denken jongeren over deze onderwerpen? In het Hof van Nederland in Dordrecht deden 60 leerlingen van alle onderwijsrichtingen van het voortgezet onderwijs uit ons land mee aan het vrijheidsdebat

IMG_7942.jpeg

Deze oud-raadsleden ontvangen Johan de Witt-speld

Oud-raadsleden Irene Koene en Kitty Kruger hebben de Johan de Witt-speld gekregen. Ze kregen de speld dinsdagmiddag bij hun afscheid van de Dordtse gemeenteraad uit handen van burgemeester Nanning Mol, voor hun jarenlange inzet voor de Dordtse gemeenteraad en de lokale democratie.