gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis: Gebruik geen Flakka

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis heeft afgelopen maand te maken gehad met twee gebruikers van Flakka. Dat is een drug waar je extreem agressief van wordt. Het gaat niet om de vechtersbaas van afgelopen vrijdag op de Spoedeisende Hulp. Hij had een ander middel gebruikt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De eerste Flakka-gebruiker werd razend en tierend het ziekenhuis binnengebracht door ambulancepersoneel en de politie. De man is opgesloten in een kamer en vervolgens platgespoten met een kalmerend middel. Bij de tweede gebruiker diende personeel van de traumahelikopter het middel al toe. Beide gebruikers gaven aan de drug te hebben gebruikt, omdat ze iets nieuws wilden proberen. Volgens het ziekenhuis kan het meer dan een dag duren, voordat Flakka uit zichzelf is uitgewerkt.


Gebruikers waarbij de drug verkeerd uitwerkt, zijn door hun gedrag niet alleen een gevaar voor anderen, maar ook voor zichzelf. Hun lichaam staat onder hoogspanning; hoge hartslag, zweten en hoge temperatuur. Hun organen kunnen bezwijken, zeggen artsen van het ziekenhuis. Eén van de slachtoffers lag vervolgens dagenlang op de intensive care.


Artsen van de Spoedeisende hulp waarschuwen dat Flakka niet veilig gebruikt kan worden. Meerdere politie-eenheden hebben ook al hun zorgen geuit. De hallucinerende werking kan snel omslaan in agressiviteit. Flakka is een vrij nieuwe synthetische drug die vooral in China lijkt te worden geproduceerd. Het middel is voor weinig geld verkrijgbaar. In de Verenigde Staten wordt het al langer gebruikt.

Lees ook

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.