gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis: Gebruik geen Flakka

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis heeft afgelopen maand te maken gehad met twee gebruikers van Flakka. Dat is een drug waar je extreem agressief van wordt. Het gaat niet om de vechtersbaas van afgelopen vrijdag op de Spoedeisende Hulp. Hij had een ander middel gebruikt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De eerste Flakka-gebruiker werd razend en tierend het ziekenhuis binnengebracht door ambulancepersoneel en de politie. De man is opgesloten in een kamer en vervolgens platgespoten met een kalmerend middel. Bij de tweede gebruiker diende personeel van de traumahelikopter het middel al toe. Beide gebruikers gaven aan de drug te hebben gebruikt, omdat ze iets nieuws wilden proberen. Volgens het ziekenhuis kan het meer dan een dag duren, voordat Flakka uit zichzelf is uitgewerkt.


Gebruikers waarbij de drug verkeerd uitwerkt, zijn door hun gedrag niet alleen een gevaar voor anderen, maar ook voor zichzelf. Hun lichaam staat onder hoogspanning; hoge hartslag, zweten en hoge temperatuur. Hun organen kunnen bezwijken, zeggen artsen van het ziekenhuis. Eén van de slachtoffers lag vervolgens dagenlang op de intensive care.


Artsen van de Spoedeisende hulp waarschuwen dat Flakka niet veilig gebruikt kan worden. Meerdere politie-eenheden hebben ook al hun zorgen geuit. De hallucinerende werking kan snel omslaan in agressiviteit. Flakka is een vrij nieuwe synthetische drug die vooral in China lijkt te worden geproduceerd. Het middel is voor weinig geld verkrijgbaar. In de Verenigde Staten wordt het al langer gebruikt.

Lees ook

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.