gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis: Gebruik geen Flakka

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis heeft afgelopen maand te maken gehad met twee gebruikers van Flakka. Dat is een drug waar je extreem agressief van wordt. Het gaat niet om de vechtersbaas van afgelopen vrijdag op de Spoedeisende Hulp. Hij had een ander middel gebruikt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De eerste Flakka-gebruiker werd razend en tierend het ziekenhuis binnengebracht door ambulancepersoneel en de politie. De man is opgesloten in een kamer en vervolgens platgespoten met een kalmerend middel. Bij de tweede gebruiker diende personeel van de traumahelikopter het middel al toe. Beide gebruikers gaven aan de drug te hebben gebruikt, omdat ze iets nieuws wilden proberen. Volgens het ziekenhuis kan het meer dan een dag duren, voordat Flakka uit zichzelf is uitgewerkt.


Gebruikers waarbij de drug verkeerd uitwerkt, zijn door hun gedrag niet alleen een gevaar voor anderen, maar ook voor zichzelf. Hun lichaam staat onder hoogspanning; hoge hartslag, zweten en hoge temperatuur. Hun organen kunnen bezwijken, zeggen artsen van het ziekenhuis. Eén van de slachtoffers lag vervolgens dagenlang op de intensive care.


Artsen van de Spoedeisende hulp waarschuwen dat Flakka niet veilig gebruikt kan worden. Meerdere politie-eenheden hebben ook al hun zorgen geuit. De hallucinerende werking kan snel omslaan in agressiviteit. Flakka is een vrij nieuwe synthetische drug die vooral in China lijkt te worden geproduceerd. Het middel is voor weinig geld verkrijgbaar. In de Verenigde Staten wordt het al langer gebruikt.

Lees ook

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.

pexelscrabbehof.png

Veel meer longkanker bij inwoners Wielwijk en Crabbehof dan elders

In de Dordtse wijken Crabbehof en Wielwijk komt veel meer longkanker voor dan gemiddeld in Nederland. Dat meldt de GGD Zuid-Holland Zuid na onderzoek op verzoek van bewoners uit de Zeehavenbuurt in Wielwijk. Die maken zich zorgen, omdat er veel mensen in hun omgeving kanker hebben.

prostitutiedrugs.png

Woning voor zes maanden dicht vanwege langdurige overlast

Een woning in de Papendrechtse wijk Middenpolder moet voor zes maanden dicht. Het huis zorgde volgens de gemeente al lange tijd voor overlast: zo werd er bij een controle eerder illegale prostitutie aangetroffen en waren er signalen van mogelijke drugshandel.

fotovoorzwi.png

Onder invloed van drugs sticht man brand: rechtbank kiest hulp boven celstraf

De man die in 2024 brand stichtte in een Zwijndrechtse garagebox, hoeft niet naar de gevangenis. Dat heeft de rechtbank bepaald. Omdat hij met psychische en sociale problemen kampt, verkiest de rechtbank hulp boven een celstraf.

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.