gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis: Gebruik geen Flakka

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis heeft afgelopen maand te maken gehad met twee gebruikers van Flakka. Dat is een drug waar je extreem agressief van wordt. Het gaat niet om de vechtersbaas van afgelopen vrijdag op de Spoedeisende Hulp. Hij had een ander middel gebruikt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De eerste Flakka-gebruiker werd razend en tierend het ziekenhuis binnengebracht door ambulancepersoneel en de politie. De man is opgesloten in een kamer en vervolgens platgespoten met een kalmerend middel. Bij de tweede gebruiker diende personeel van de traumahelikopter het middel al toe. Beide gebruikers gaven aan de drug te hebben gebruikt, omdat ze iets nieuws wilden proberen. Volgens het ziekenhuis kan het meer dan een dag duren, voordat Flakka uit zichzelf is uitgewerkt.


Gebruikers waarbij de drug verkeerd uitwerkt, zijn door hun gedrag niet alleen een gevaar voor anderen, maar ook voor zichzelf. Hun lichaam staat onder hoogspanning; hoge hartslag, zweten en hoge temperatuur. Hun organen kunnen bezwijken, zeggen artsen van het ziekenhuis. Eén van de slachtoffers lag vervolgens dagenlang op de intensive care.


Artsen van de Spoedeisende hulp waarschuwen dat Flakka niet veilig gebruikt kan worden. Meerdere politie-eenheden hebben ook al hun zorgen geuit. De hallucinerende werking kan snel omslaan in agressiviteit. Flakka is een vrij nieuwe synthetische drug die vooral in China lijkt te worden geproduceerd. Het middel is voor weinig geld verkrijgbaar. In de Verenigde Staten wordt het al langer gebruikt.

Lees ook

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.