gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis: Gebruik geen Flakka

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis heeft afgelopen maand te maken gehad met twee gebruikers van Flakka. Dat is een drug waar je extreem agressief van wordt. Het gaat niet om de vechtersbaas van afgelopen vrijdag op de Spoedeisende Hulp. Hij had een ander middel gebruikt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De eerste Flakka-gebruiker werd razend en tierend het ziekenhuis binnengebracht door ambulancepersoneel en de politie. De man is opgesloten in een kamer en vervolgens platgespoten met een kalmerend middel. Bij de tweede gebruiker diende personeel van de traumahelikopter het middel al toe. Beide gebruikers gaven aan de drug te hebben gebruikt, omdat ze iets nieuws wilden proberen. Volgens het ziekenhuis kan het meer dan een dag duren, voordat Flakka uit zichzelf is uitgewerkt.


Gebruikers waarbij de drug verkeerd uitwerkt, zijn door hun gedrag niet alleen een gevaar voor anderen, maar ook voor zichzelf. Hun lichaam staat onder hoogspanning; hoge hartslag, zweten en hoge temperatuur. Hun organen kunnen bezwijken, zeggen artsen van het ziekenhuis. Eén van de slachtoffers lag vervolgens dagenlang op de intensive care.


Artsen van de Spoedeisende hulp waarschuwen dat Flakka niet veilig gebruikt kan worden. Meerdere politie-eenheden hebben ook al hun zorgen geuit. De hallucinerende werking kan snel omslaan in agressiviteit. Flakka is een vrij nieuwe synthetische drug die vooral in China lijkt te worden geproduceerd. Het middel is voor weinig geld verkrijgbaar. In de Verenigde Staten wordt het al langer gebruikt.

Lees ook

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.