gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis komt met IC-app

Het Albert Schweitzer ziekenhuis komt met een nieuwe informatie-app. Die is speciaal voor familieleden van patiënten op de afdeling Intensive Care en bevat onder andere informatie over een verblijf.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De app, ‘ASz Behandelpad 2.0’, is mede samengesteld door Intensive Care-personeel. Informatie over de apparatuur, onderzoeken en behandelingen op de IC zijn terug te vinden in de app. Met behulp van tekst, foto’s en video’s wordt de familie geïnformeerd over het verloop van een verblijf op de Intensive Care.

Volgens Carol Schol zelf IC-verpleegkundige kan een opname op de Intensive Care overweldigend zijn voor de familie. Hierdoor kan de familie soms niet alles in een keer op zich nemen. “Dan is het prettig om op een zelfgekozen tijdstip rustig nog eens alle informatie door te nemen”, aldus Schol.

“De meeste informatie was tot dusverre al te vinden in diverse folders”, zegt Barbara Ripzaad, een andere IC-verpleegkundige. “De app kan worden gedownload door de hele familie en is altijd up-to-date”. Ook voor patiënten kan het handig zijn. Ripzaad legt uit: “Wanneer het weer wat beter gaat met de patiënt, kan hij of zij zelf in de app ook de gang van zaken na een IC-opname zien”.

Naast informatie over het verblijf op de Intensive Care wordt er ook aandacht besteed aan knie- en heupprotheses, beroertes en behandelingen door het Centrum voor Longkanker.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.