gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis komt met IC-app

Het Albert Schweitzer ziekenhuis komt met een nieuwe informatie-app. Die is speciaal voor familieleden van patiënten op de afdeling Intensive Care en bevat onder andere informatie over een verblijf.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De app, ‘ASz Behandelpad 2.0’, is mede samengesteld door Intensive Care-personeel. Informatie over de apparatuur, onderzoeken en behandelingen op de IC zijn terug te vinden in de app. Met behulp van tekst, foto’s en video’s wordt de familie geïnformeerd over het verloop van een verblijf op de Intensive Care.

Volgens Carol Schol zelf IC-verpleegkundige kan een opname op de Intensive Care overweldigend zijn voor de familie. Hierdoor kan de familie soms niet alles in een keer op zich nemen. “Dan is het prettig om op een zelfgekozen tijdstip rustig nog eens alle informatie door te nemen”, aldus Schol.

“De meeste informatie was tot dusverre al te vinden in diverse folders”, zegt Barbara Ripzaad, een andere IC-verpleegkundige. “De app kan worden gedownload door de hele familie en is altijd up-to-date”. Ook voor patiënten kan het handig zijn. Ripzaad legt uit: “Wanneer het weer wat beter gaat met de patiënt, kan hij of zij zelf in de app ook de gang van zaken na een IC-opname zien”.

Naast informatie over het verblijf op de Intensive Care wordt er ook aandacht besteed aan knie- en heupprotheses, beroertes en behandelingen door het Centrum voor Longkanker.

Lees ook

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”