Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuis komt met IC-app

Het Albert Schweitzer ziekenhuis komt met een nieuwe informatie-app. Die is speciaal voor familieleden van patiënten op de afdeling Intensive Care en bevat onder andere informatie over een verblijf.
Peter Tromp | 13 maart 2018 14:54 | Aangepast op 13 maart 2018 14:54
De app, ‘ASz Behandelpad 2.0’, is mede samengesteld door Intensive Care-personeel. Informatie over de apparatuur, onderzoeken en behandelingen op de IC zijn terug te vinden in de app. Met behulp van tekst, foto’s en video’s wordt de familie geïnformeerd over het verloop van een verblijf op de Intensive Care.

Volgens Carol Schol zelf IC-verpleegkundige kan een opname op de Intensive Care overweldigend zijn voor de familie. Hierdoor kan de familie soms niet alles in een keer op zich nemen. “Dan is het prettig om op een zelfgekozen tijdstip rustig nog eens alle informatie door te nemen”, aldus Schol.

“De meeste informatie was tot dusverre al te vinden in diverse folders”, zegt Barbara Ripzaad, een andere IC-verpleegkundige. “De app kan worden gedownload door de hele familie en is altijd up-to-date”. Ook voor patiënten kan het handig zijn. Ripzaad legt uit: “Wanneer het weer wat beter gaat met de patiënt, kan hij of zij zelf in de app ook de gang van zaken na een IC-opname zien”.

Naast informatie over het verblijf op de Intensive Care wordt er ook aandacht besteed aan knie- en heupprotheses, beroertes en behandelingen door het Centrum voor Longkanker.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...