gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis komt met IC-app

Het Albert Schweitzer ziekenhuis komt met een nieuwe informatie-app. Die is speciaal voor familieleden van patiënten op de afdeling Intensive Care en bevat onder andere informatie over een verblijf.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De app, ‘ASz Behandelpad 2.0’, is mede samengesteld door Intensive Care-personeel. Informatie over de apparatuur, onderzoeken en behandelingen op de IC zijn terug te vinden in de app. Met behulp van tekst, foto’s en video’s wordt de familie geïnformeerd over het verloop van een verblijf op de Intensive Care.

Volgens Carol Schol zelf IC-verpleegkundige kan een opname op de Intensive Care overweldigend zijn voor de familie. Hierdoor kan de familie soms niet alles in een keer op zich nemen. “Dan is het prettig om op een zelfgekozen tijdstip rustig nog eens alle informatie door te nemen”, aldus Schol.

“De meeste informatie was tot dusverre al te vinden in diverse folders”, zegt Barbara Ripzaad, een andere IC-verpleegkundige. “De app kan worden gedownload door de hele familie en is altijd up-to-date”. Ook voor patiënten kan het handig zijn. Ripzaad legt uit: “Wanneer het weer wat beter gaat met de patiënt, kan hij of zij zelf in de app ook de gang van zaken na een IC-opname zien”.

Naast informatie over het verblijf op de Intensive Care wordt er ook aandacht besteed aan knie- en heupprotheses, beroertes en behandelingen door het Centrum voor Longkanker.

Lees ook

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.