gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis komt met IC-app

Het Albert Schweitzer ziekenhuis komt met een nieuwe informatie-app. Die is speciaal voor familieleden van patiënten op de afdeling Intensive Care en bevat onder andere informatie over een verblijf.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De app, ‘ASz Behandelpad 2.0’, is mede samengesteld door Intensive Care-personeel. Informatie over de apparatuur, onderzoeken en behandelingen op de IC zijn terug te vinden in de app. Met behulp van tekst, foto’s en video’s wordt de familie geïnformeerd over het verloop van een verblijf op de Intensive Care.

Volgens Carol Schol zelf IC-verpleegkundige kan een opname op de Intensive Care overweldigend zijn voor de familie. Hierdoor kan de familie soms niet alles in een keer op zich nemen. “Dan is het prettig om op een zelfgekozen tijdstip rustig nog eens alle informatie door te nemen”, aldus Schol.

“De meeste informatie was tot dusverre al te vinden in diverse folders”, zegt Barbara Ripzaad, een andere IC-verpleegkundige. “De app kan worden gedownload door de hele familie en is altijd up-to-date”. Ook voor patiënten kan het handig zijn. Ripzaad legt uit: “Wanneer het weer wat beter gaat met de patiënt, kan hij of zij zelf in de app ook de gang van zaken na een IC-opname zien”.

Naast informatie over het verblijf op de Intensive Care wordt er ook aandacht besteed aan knie- en heupprotheses, beroertes en behandelingen door het Centrum voor Longkanker.

Lees ook

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.