Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuis opent afdeling voor verdachte coronapatiënten

Het Albert Schweitzer ziekenhuis opent een extra afdeling om patiënten te verplegen die mogelijk corona hebben. Dat aantal is elke dag hoog en deze patiënten lagen nu nog verspreid in isolatie over diverse afdelingen in de kliniek.
Corrado Francke | 24 december 2020 10:00 | Aangepast op 24 december 2020 10:00
Al eerder speciale afdeling"Tijdens de eerste piek in het voorjaar hadden we ook twee afdelingen speciaal voor verdenkingen", zegt een communicatiemedewerker van het ziekenhuis. "Afdeling D2 wordt hiervoor nu gereedgemaakt en is in principe op kerstavond klaar."

De bedden en verpleging zijn vrijgespeeld doordat het ziekenhuis kritisch kijkt naar niet-spoedeisende ingrepen waarmee een opname gemoeid is, die nog uitgesteld kunnen worden. "Alle urgente zorg en operaties gaan door, ook de dagbehandelingen en poliklinische spreekuren."

Nog altijd veel coronapatiënten

Het ziekenhuis geeft aan dat het er nog steeds zeer druk is; "Op de afdelingen voor bewezen coronapatiënten (C1 en C2) liggen zo'n veertig patiënten en op de Intensive Care elf. Regionaal stijgt het aantal corona-IC-opnames nu ook, dus dat maakt spreiden lastiger."

Ook geldt de oproep nog steeds dat iedereen zich tijdens de feestdagen aan de maatregelen houdt. "Kom ondanks kerst het liefst zo min mogelijk op bezoek en blijf met zelfs lichte klachten weg."

Geen verloven ingetrokken

Het Albert Schweitzer ziekenhuis geeft aan dat ondanks de drukte er nog geen verloven zijn ingetrokken, zoals in een aantal andere ziekenhuis in het land. "We hebben geïnventariseerd wie er mogelijk kan werken als er collega's uitvallen of als het drukker wordt dan verwacht. Maar iedereen die vrij heeft gevraagd is vooralsnog vrij."

Foto: Jordy Nijenhuis


&pbjreload=101&ab_channel=RTVDordrecht

Lees ook

Eerste stappen voor duurzaam warmtenet: locatie Ambachtse warmtepomp gekozen

Grote ambities in Hendrik-Ido-Ambacht. De gemeente heeft samen met afvalverwerker HVC een plan gemaa...

Bouw azc gaat door: verzoek omwonenden door rechter afgewezen

De bouw van het asielzoekerscentrum in Dordrecht mag doorgaan. Tot dat oordeel komt de bestuursrecht...

FC Dordrecht-trainer Boel vertrekt naar Go Ahead Eagles

Trainer Melvin Boel vertrekt na één seizoen bij FC Dordrecht. De 38-jarige oefenmeester verruilt de ...

Oude Torenweg deels dicht voor aanleg glasvezel

Alblasserdammers doen er zaterdag goed aan om de Oude Torenweg te vermijden. Die dag wordt van 09.00...

Temperaturen tot 33 graden op komst: zo houd je je huis koel

Zet je schrap: deze donderdag wordt het tot wel 28 graden en vrijdag kan het plaatselijk zelfs 33 gr...

Honderd nieuwe huurwoningen opgeleverd: 'We kunnen weer wat jaren vooruit'

Dordrecht heeft er honderd nieuwe woningen bij. Aan de Noordendijk zijn woensdag drie nieuwe apparte...