Het Albert Schweitzerziekenhuis staat dit jaar op de 25e plek in de AD Ziekenhuis top 100. "Een teleurstellende plek", zegt bestuursvoorzitter Peter van der Meer, "Wij horen thuis in de top 10". Vorig jaar stond het ziekenhuis op de tiende plek. Daarvoor zelfs twee keer op één.Volgens Van der Meer was de controle op de uitgifte van medicijnen niet op orde. In ieder geval niet op hetzelfde niveau als bij de betere ziekenhuizen. Albert Schweitzer heeft inmiddels ingegrepen. De top 100 is gebaseerd op gegevens van vorig jaar. Het ziekenhuis was dus al op de hoogte van de slechtere prestatie.
Het ziekenhuis in Dordrecht had ook relatief veel heropnames. Patienten die na hun vertrek opnieuw opgenomen moeten worden. Volgens Van der Meer is dat aantal ook afgenomen.
Van der Meer feliciteert het Beatrix-ziekenhuis in Gorinchem met de eerste plaats. Albert Schweitzer en Beatrix werken samen.&t=1s