Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuis reageert: Medicijncontrole is verbeterd

Het Albert Schweitzerziekenhuis in Dordrecht heeft de controle op medicijnverstrekking inmiddels verbeterd. Dat ging namelijk niet goed, erkent bestuursvoorzitter Peter van der Meer.
Peter Tromp | 3 november 2017 13:04 | Aangepast op 3 november 2017 13:04
Het Albert Schweitzerziekenhuis staat dit jaar op de 25e plek in de AD Ziekenhuis top 100. "Een teleurstellende plek", zegt bestuursvoorzitter Peter van der Meer, "Wij horen thuis in de top 10". Vorig jaar stond het ziekenhuis op de tiende plek. Daarvoor zelfs twee keer op één.Volgens Van der Meer was de controle op de uitgifte van medicijnen niet op orde. In ieder geval niet op hetzelfde niveau als bij de betere ziekenhuizen. Albert Schweitzer heeft inmiddels ingegrepen. De top 100 is gebaseerd op gegevens van vorig jaar. Het ziekenhuis was dus al op de hoogte van de slechtere prestatie.

Het ziekenhuis in Dordrecht had ook relatief veel heropnames. Patienten die na hun vertrek opnieuw opgenomen moeten worden. Volgens Van der Meer is dat aantal ook afgenomen.

Van der Meer feliciteert het Beatrix-ziekenhuis in Gorinchem met de eerste plaats. Albert Schweitzer en Beatrix werken samen.&t=1s

Lees ook

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...

Wie wordt collega van Jessie? Ziekenhuis hoopt via speciale markt op nieuw zorgtalent

Met je gezicht op een campagneposter in een bushokje. Zo hangt Jessie Blom, assistent in de operatie...

Werkzaamheden aan spoorbrug zeven weken eerder klaar

De herstelwerkzaamheden aan de HSL-brug over het Hollandsch Diep zijn afgerond. Sinds november werd ...

Gemeenten gaan 'onzichtbare' daklozen tellen: 'Beter zicht nodig op groeiend probleem'

De negen gemeenten in deze streek gaan dit jaar meedoen aan een grote telling van dak- en thuislozen...

Vrouw die trucker (38) doodreed was afgeleid door exceptioneel transport

Tranen vloeien rijkelijk in de rechtszaal dinsdagochtend. Daar eist het Openbaar Ministerie (OM) een...

Flinke klap langs A15, bestuurder aangehouden voor rijden onder invloed

Een busje is maandagmiddag tegen een stilstaande vrachtwagen gebotst. Het ongeluk gebeurde om 15.30 ...