gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis reageert: Medicijncontrole is verbeterd

Het Albert Schweitzerziekenhuis in Dordrecht heeft de controle op medicijnverstrekking inmiddels verbeterd. Dat ging namelijk niet goed, erkent bestuursvoorzitter Peter van der Meer.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het Albert Schweitzerziekenhuis staat dit jaar op de 25e plek in de AD Ziekenhuis top 100. "Een teleurstellende plek", zegt bestuursvoorzitter Peter van der Meer, "Wij horen thuis in de top 10". Vorig jaar stond het ziekenhuis op de tiende plek. Daarvoor zelfs twee keer op één.Volgens Van der Meer was de controle op de uitgifte van medicijnen niet op orde. In ieder geval niet op hetzelfde niveau als bij de betere ziekenhuizen. Albert Schweitzer heeft inmiddels ingegrepen. De top 100 is gebaseerd op gegevens van vorig jaar. Het ziekenhuis was dus al op de hoogte van de slechtere prestatie.

Het ziekenhuis in Dordrecht had ook relatief veel heropnames. Patienten die na hun vertrek opnieuw opgenomen moeten worden. Volgens Van der Meer is dat aantal ook afgenomen.

Van der Meer feliciteert het Beatrix-ziekenhuis in Gorinchem met de eerste plaats. Albert Schweitzer en Beatrix werken samen.&t=1s

Lees ook

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.