gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis start gezondheidsmonitor

5961986752c7bc8ae38bc2d5d7a69538

Iedereen ervaart ziekte en gezondheid op zijn of haar eigen manier. Om hierin inzicht te krijgen heeft het Albert Schweitzer ziekenhuis een tool bedacht: de ‘Health Monitor’. Hiermee wordt de gezondheidsbeleving van patiënten gemeten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"We zijn begonnen bij patiënten met bepaalde vormen van bloed- en lymfklierkanker," laat het ziekenhuis weten. "Zij krijgen bij de start van de behandeling zes eenvoudige vragen voorgelegd over hun gezondheidsbeleving. Met behulp van de antwoorden, krijgen alle betrokken zorgverleners een beeld van de controle en acceptatie die de patiënt ervaart. Hiermee kunnen zij de ondersteuning naast de medische behandeling optimaal afstemmen op de individuele behoeften van de patiënt."

De vragen worden elke maand opnieuw gesteld, waardoor veranderingen in de beleving van de patiënt inzichtelijk worden. "Hoe beter we de gezondheidsbeleving van de patiënt kennen, hoe beter het zorgteam vanuit het Albert Schweitzer ziekenhuis de patiënt kan ondersteunen", zegt de woordvoerder.

Lees ook

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.