gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ziekenhuis start gezondheidsmonitor

5961986752c7bc8ae38bc2d5d7a69538.jpg

Iedereen ervaart ziekte en gezondheid op zijn of haar eigen manier. Om hierin inzicht te krijgen heeft het Albert Schweitzer ziekenhuis een tool bedacht: de ‘Health Monitor’. Hiermee wordt de gezondheidsbeleving van patiënten gemeten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"We zijn begonnen bij patiënten met bepaalde vormen van bloed- en lymfklierkanker," laat het ziekenhuis weten. "Zij krijgen bij de start van de behandeling zes eenvoudige vragen voorgelegd over hun gezondheidsbeleving. Met behulp van de antwoorden, krijgen alle betrokken zorgverleners een beeld van de controle en acceptatie die de patiënt ervaart. Hiermee kunnen zij de ondersteuning naast de medische behandeling optimaal afstemmen op de individuele behoeften van de patiënt."

De vragen worden elke maand opnieuw gesteld, waardoor veranderingen in de beleving van de patiënt inzichtelijk worden. "Hoe beter we de gezondheidsbeleving van de patiënt kennen, hoe beter het zorgteam vanuit het Albert Schweitzer ziekenhuis de patiënt kan ondersteunen", zegt de woordvoerder.

Lees ook

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.

kind valt uit flat.jpg

Kind (2) met spoedtransport naar ziekenhuis na val van driehoog uit flat

In de Aalscholverstraat in Dordrecht is donderdagmiddag een 2-jarig kind van drie verdiepingen hoog naar beneden gevallen. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht.

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.