gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Ziekenhuis wordt niet meer wat het was"

f442c91558707e2db0ccfe05ce773ecd

"Drieënhalveweek geleden was het nog een gekkenhuis hier, was het heel erg vol. Maar sindsdien is het enorm gedaald. Ik durf nu, met de 12 miljoenste prik die gister is gezet, toch wel te zeggen dat we aan het eind van de crisis zijn." Aan het woord is Peter van der Meer, directeur van het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Met nog maar drie handenvol corona-patiënten, waarvan er nog maar vier op de Intensive Care liggen, gaat het volgens Van der Meer de goede kant op. Maar een ziekenhuis zoals het was vóór de corona-crisis wordt het volgens hem niet meer.

"Aan de ene kant wel, gezien de drukte van covid die enorm afneemt. Daarmee komt de reguliere zorg weer op gang." geeft Van der Meer aan. "Maar we hebben wel een hoop gedaan, dat we voor de crisis niet deden." Zo is de samenwerking met andere zorginstellingen veel beter geworden, is het ziekenhuis méér in de thuissituatie gaan doen en kunnen we nu met data de zorg sturen.

Met de zomervakantie voor de deur is ook het personeel toe aan een welverdiende vakantie. Het ziekenhuis ziet een terugkerend beeld tijdens de zomerperiode; "Gek genoeg geldt voor de reguliere zorg dat mensen zich niet snel laten opereren. Daardoor is het minder druk in de operatiekamers en kunnen patiënten en personeel samen op vakantie."

"In het laatste kwartaal, vorig jaar, was het extreem." De directeur van het ziekenhuis heeft het dan over het aantal zieken onder de personeelsleden. "We sturen iedereen die ziek is geworden van covid een kaartje. Deze week hebben we voor het eerst niemand een kaartje hoeven sturen. Er zijn nog wel zieken, maar er zijn geen nieuwe bijgekomen."

Lees ook

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.