Dordrecht, Netherlands

"Ziekenhuis wordt niet meer wat het was"

"Drieënhalveweek geleden was het nog een gekkenhuis hier, was het heel erg vol. Maar sindsdien is het enorm gedaald. Ik durf nu, met de 12 miljoenste prik die gister is gezet, toch wel te zeggen dat we aan het eind van de crisis zijn." Aan het woord is Peter van der Meer, directeur van het Albert Schweitzer ziekenhuis.
Dennis Koorevaar | 14 juni 2021 14:14 | Aangepast op 14 juni 2021 14:14
Met nog maar drie handenvol corona-patiënten, waarvan er nog maar vier op de Intensive Care liggen, gaat het volgens Van der Meer de goede kant op. Maar een ziekenhuis zoals het was vóór de corona-crisis wordt het volgens hem niet meer.

"Aan de ene kant wel, gezien de drukte van covid die enorm afneemt. Daarmee komt de reguliere zorg weer op gang." geeft Van der Meer aan. "Maar we hebben wel een hoop gedaan, dat we voor de crisis niet deden." Zo is de samenwerking met andere zorginstellingen veel beter geworden, is het ziekenhuis méér in de thuissituatie gaan doen en kunnen we nu met data de zorg sturen.

Met de zomervakantie voor de deur is ook het personeel toe aan een welverdiende vakantie. Het ziekenhuis ziet een terugkerend beeld tijdens de zomerperiode; "Gek genoeg geldt voor de reguliere zorg dat mensen zich niet snel laten opereren. Daardoor is het minder druk in de operatiekamers en kunnen patiënten en personeel samen op vakantie."

"In het laatste kwartaal, vorig jaar, was het extreem." De directeur van het ziekenhuis heeft het dan over het aantal zieken onder de personeelsleden. "We sturen iedereen die ziek is geworden van covid een kaartje. Deze week hebben we voor het eerst niemand een kaartje hoeven sturen. Er zijn nog wel zieken, maar er zijn geen nieuwe bijgekomen."

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...