Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuis zoekt weer naar meest patiëntvriendelijke medewerker

Patiënten van het Albert Schweitzer ziekenhuis kunnen weer medewerkers en afdelingen nomineren voor de gastvrijheidsprijs TopASz Award. Deze prijs voor de meest patiëntvriendelijk zorgverlener wordt in januari voor de negende keer uitgereikt.
Petra Scheurwater | 2 september 2019 10:45 | Aangepast op 2 september 2019 10:45
Iedereen kan een persoon, team of een afdeling voordragen vanwege een bijzondere prestatie in 2019 op het gebied van gastvrijheid en patiëntvriendelijkheid. Nominaties kunnen tot 18 oktober worden voorgedragen op de website van het ziekenhuis. Iedereen die in het ziekenhuis werkt, maakt kans. Of de patiënt nu tevreden is met zijn of haar arts, een verpleegkundige, een afdeling, polikliniek, schoonmaker, receptionist of nog iemand anders.

Bij de voordracht wordt gevraagd om een onderbouwing waarom deze medewerker of afdeling van het ziekenhuis zo patiëntvriendelijk was. Het gaat bij de prijs dus niet om de meeste stemmen.

De prijs bestaat uit een bronzen sculptuur en een bedrag van 5000 euro, bedoeld om de gastvrijheid op de eigen afdeling verder vorm te geven.


Op de foto de winnares van vorig jaar: maag-darm-leverarts Ruud Beukers (midden), hij kreeg de prijs omdat hij hart heeft voor de patiënt en omgeving. Hij geeft het geld uit aan een systeem voor digitale voorlichting op de afdeling Maag-darm-leverziekte.

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Bom onder gezamenlijk zwembad Hardinxveld en Sliedrecht, wordt die vanavond ontmanteld?

Geen duidelijkheid over een azc, geen gezamenlijk zwembad. Dat is de beknopte samenvatting van het b...

Recordaantal optredens tijdens warme zomereditie Gluren bij de Buren

Het was afgelopen zondag een recorddag voor het Gluren bij de Buren-festival. Nooit eerder werden e...

Expert over seksueel misbruik: 'Intens triest dat een slachtoffer een dader wordt'

Cornelis den D. kreeg onlangs 6,5 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor seksueel misbruik va...

Een halve eeuw De Hoop: ‘De passie die zij toen hadden voel je nu nog steeds’

Een mensenbieb, swingende koormuziek en een groot luchtkussen. Organisatie De Hoop vierde zaterdag h...

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Het lichaam van de vermiste jongeman is gevonden in de Beneden Merwede bij Hardinxveld-Giessendam. V...

Vierde autobrand binnen twee weken in Alblasserdam

In Alblasserdam is voor de vierde keer in twee weken tijd een auto uitgebrand. In de nacht van maand...