Dordrecht, Netherlands

Ziekenhuisapotheker mevrouw H.G. Dieleman ontvangt Johan de Witt-speld

Mevrouw H.G. Dieleman werd vrijdagmiddag in het auditorium van het Albert Schweitzer ziekenhuis verrast met een Johan de Witt-speld. Zij ontving deze uit handen van burgemeester Kolff.
Vivian Rutte | 2 november 2020 15:01 | Aangepast op 2 november 2020 15:01
Mevrouw Dieleman is al dertig jaar ziekenhuisapotheker van het Albert Schweitzer (locatie Dordtwijk). De speld werd haar toegekend vanwege haar verdiensten binnen deze functie voor de gezondheidszorg van Dordrecht en de regio. “Kenmerkend voor haar zijn haar proactieve, visionaire houding en haar compassie voor en betrokkenheid bij het belang van de patiënt. Dit kwam in vele aspecten van haar werk tot uitdrukking.”

Mevrouw Dieleman legde de basis voor de landelijk geldende toetsingssystematiek voor ziekenhuisapothekers. Mede dankzij haar is er een centrale sterilisatieafdeling gekomen. Tevens nam zij het voortouw om bij stervenshulp betere, medische en ethisch verantwoorde middelen te introduceren om ondraaglijk lijden zo veel mogelijk te voorkomen. Mevrouw Dieleman leverde verder een significante bijdrage aan de ontwikkeling van een elektronisch voorschrijfsysteem van recepten, dat later landelijk is ingevoerd.

Bij de oprichting van de Poliklinische Apotheek was mevrouw Dieleman nauw betrokken, net als bij de fusie van de Bereidingsapotheken van het Albert Schweitzer Ziekenhuis met die van het Amphia Ziekenhuis in Breda tot één Bereidingsapotheek A+. Ook voor de inkoop van geneesmiddelen en persoonlijke beschermingsmiddelen heeft zij zich ingezet.

Haar bijdrage aan het opleiden en begeleiden van ziekenhuisapothekers en apothekersassistentes en zitting in talrijke commissies en werkgroepen binnen en buiten het ziekenhuis zijn tevens niet onopgemerkt gebleven.

Deze verdiensten leidden ertoe dat mevrouw Dieleman is voorgedragen voor een Johan de Witt-speld. Mensen die zich bovengemiddeld veel en vrijwillig hebben ingezet voor de Dordtse samenleving of van grote betekenis zijn voor de stad, kunnen de speld toegekend krijgen door het college van burgemeester en wethouders. Na afloop van de uitreiking ontving zij een daverend applaus van haar collega’s in het ziekenhuis.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...